نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

صبح امروز نشست خبری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان بمناسبت هفته ملی مهارت با خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل سالن کنفرانس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، سیدعلیرضا حسینی طلب ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت گفت: با عنایت به نامگذاری سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به منظور پیگیری و تحقق شعار سال نهضت مهارت افزایی را سرلوحه کار خود قرار داده است.
وی افزود: در سطح استان 18 مرکز آموزشی دولتی و 330 آموزشگاه آزاد وجود دارد که در بخش دولتی بیش از 820 حرفه آموزشی، در مراکز مهارت های لازم را ارائه می کنند.
همچنین در ادامه گفت: سهم اشتغال اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در استان در سال گذشته 1540 نفر بوده است.
در ادامه اظهار کرد: شاخص سرانه آموزش های مهارتی در استان با توجه به جمعیت فعال در سال 97 ، 15.3 نفر بوده است که این میزان نسبت به سال 95 ،31 درصد رشد داشته است.
حسینی طلب در خصوص مسابقات ملی مهارت بیان کرد: این مسابقات در 4 سطح شهرستانی، استانی ، کشوری و جهانی برگزار می شود که باعث افتخار استان هست که در مسابقات جهانی کازان 2019 در رشته تاسیسات الکتریکی آقای حمیدرضا رضایی کارآموز گلستانی در این مسابقات جواز حضور دارد.
وی در خصوص پروژه های عمرانی استان تصریح کرد: در استان گلستان در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای در حال حاضر هیچ پروژه غیرفعالی نداریم.
حسینی طلب اذعان کرد: پروژه های احداث ساختمان مرکز مراوه تپه، مرکز خواهران گنبدکاووس،مرکز تخصصی کشاورزی نی تپه خان ببین مصوبه هیأت دولت در استان،مرکز آموزش هتلداری و بومگردی گرگان، پروژه های فعال در حال احداث می باشند.
حسینی طلب در خصوص برنامه های اجرایی هفته ملی مهارت اظهار کرد: این اداره کل 131 برنامه اجرایی دارد که از این تعداد 22 برنامه شاخص می باشد.
وی در ادامه گفت: 31 تیر الی 6 مرداد به نام هفته ملی مهارت نامگذاری شده است که برنامه های اجرایی این هفته با غبار روبی گلزار شهدا آغاز شده و با دیدار و تکریم خانواده شهید به پایان می رسد.
وی افزود: افتتاحیه آموزشگاه های آزاد،مراکز مدیریت مهارت آموزی در دانشگاه آزاد واحد علی آبادکتول،مراکز جوار کارگاهی در کارخانه پگاه گلستان،کارگاه آموزشی ویژه اتباع خارجی،انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل امور بانوان استانداری، برگزاری میز خدمت و نمایشگاه های دستاوردهای کارآموزان در مصلی های نماز جمعه، برگزاری جشن ملی مهارت و تجلیل از مهارت آموختگان اشتغال یافته بخشی از برنامه های شاخص این اداره کل می باشد.

 

 

 

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.