نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مهارت کلید اشتغال در بین جوانان و فارغ التحصیلان

یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری وجود بیکاری بین جوانان و فارغ التحصیلان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای مینودشت، جلسه شورای مهارت با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات عضو کارگروه اشتغال در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مینودشت برگزار شد.

سید ابوالفضل حسینی نیا معاون فرمانداری مینودشت گفت: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری وجود بیکاری در جامعه مخصوصا در بین جوانان و فارغ التحصیلان است که حل این مشکل با مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی ماهر امکانپذیر خواهد بود.

وی مهارت را کلید اشتغال در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانست و افزود: تا زمانی که به سوی مهارت آموزی گام برنداریم وضعیت بیکاری در جامعه حل نخواهد شد. با آموزش های مهارتی زمینه بروز خلاقیت و نوآوری و توسعه جامعه هموار خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: برای تقویت آموزشهای مهارتی باید ازتمام ظرفیت دستگاههای اجرایی استفاده بهینه کرد.

داود ممشلی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مینودشت نیز اظهار کرد: در حال حاضر کشور با چالش بزرگ بی مهارتی بخصوص در بین فارغ التحصیلان و جوانان مواجهه است و برای رفع این موضوع با هم گرایی، هم افزایی دستگاههای عضو کار گروه اشتغال می توان گامهای موثری در زمینه اشتغال و مهارت آموزی برداشت.

وی اظهار داشت: از دستگاه های عضو کارگروه اشتغال انتظار می رود در جهت همه گیر نمودن فرهنگ مهارت آموزی همکاری لازم را با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای داشته باشند.

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.