دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان ، همایش آموزشی تبدیل نسخه دستی به نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های درمانی کاغذی، با حضور پرشور وحداکثری جامعه پزشکی طرف قرارداد با دفتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان گلستان برگزار شد.

دراین همایش که جمع کثیری از پزشکان در حوزه های کلینیکی وپاراکلینیکی و داروسازان استان حضور داشتند دکتر احمد نصرتی مدیر درمان تامین اجتماعی استان گلستان با تاکید بر چهار محور تبیین شده توسط مرحوم دکتر نوربخش مدیرعامل فقید سازمان مبنی بر قانون مداری، برنامه محوری، پاک دستی و پاسخگویی، گفت: جلسه حاضر مبتنی بر این استراتژیهاست و ما مکلفیم به شما پاسخگو باشیم و بدانید که سازمان تامین اجتماعی سازمانی بزرگ و با برنامه است که مطالبات زیادی از دولت و کارفرمایان دارد که بنا به شرایط جامعه در حوزه اشتغال و تحریم وسایر شرایط، وصول مطالبات به آرامی صورت می گیرد ولی ما مقید هستیم که در پیگیری مطالبات شما هیچ کوتاهی انجام نگیرد.

وی حذف دفترچه های درمانی را برنامه ای ملی معرفی کرد و افزود: حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

وی بودجه استان را بسیار خوب دانست ومشکل را نه در اعتبار بلکه در نقدینگی دانست که متاثر از شرایط کلی کشور است.

دکتر نصرتی خاطرنشان کرد: طرح نسخه الکترونیکی درسازمان تامین اجتماعی آغاز شده و سایر سازمانهای بیمه گر نیز بدنبال اجرای این طرح هستند.

دکتر نصرتی تعداد مراکز و پزشکان طرف قرارداد در استان را 1308 مرکز بیان کرد وافزود: درسال گذشته 7 میلیون نسخه در دفتر اسناد پزشکی بررسی شده است.

مدیر درمان استان ضرورت اجرای این طرح را پیرو طرح پیاده سازی طرح دولت الکترونیک دانست و مزایای ملی آن را بسیار زیاد ارزیابی کرد و صرفه جویی در وقت بیماران وپزشکان و افزایش صحت ودقت اطلاعات و گزارش گیری آسانتر ودقیق تر را از جمله این مزایا عنوان کرد.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه اشتباه در خواندن نسخ جان بسیاری از افراد را به خطر می اندازد و اگر این طرح موجب حذف این آمار شود گویای ارزش بسیار زیاد طرح خواهد بود و این سیستم به حفظ حرمت و احترام جامعه پزشکی کمک خواهد کرد تا شاهد درخواستهای غیر علمی از سوی بیماران نباشیم.

دکتر زینلی رئیس دفتر اسناد پزشکی استان گلستان گفت: با توجه به طرحهای آی تی سازمان تامین اجتماعی که در استان اجرا شده است، طرح نسخه الکترونیک را طرحی روان و سهل الوصول دانست و اظهار کرد: 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و سلامت این جمعیت به عهده سازمان است.

دکتر زینلی تغییر وتحول در حوزه سلامت را مفید دانست وحرکت از سیستم های سنتی به سمت الکترونیک را متضمن افزایش کیفیت درمان و نهایتا سلامت بیمه شدگان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: این حرکت پیرو موجی است که در جامعه و در عصر ارتباطات و اطلاعات رخ داده است و ما نمی توانیم در دنیایی که همه سطوح آن هوشمند شده است سنتی عمل کنیم و ناچاریم که خود را با دنیای متحول فعلی همراه کنیم و در حوزه سلامت باید نگاه ملی داشته باشیم.

کتابی معاون نوآوری و طرحهای دفتر راهبری سیستمهای سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح نسخه الکترونیک در سال 1394 از استان یزد آغاز شد و اکنون شاهد راه اندازی طرح در بیست وششمین استان هستیم.

وی با بیان تاریخچه ای از طرح نسخه الکترونیک به راه اندازی طرح در مراکز ملکی سازمان در سال 95 اشاره کردو افزود: اکنون علیرغم انتظار ما بیش از 95 درصد از ویزیتهای سرپایی مراکز ملکی به صورت الکترونیک تجویز می شود و در بسیاری از استانها صددرصد نسخ الکترونیک است.

کتابی افزود : در مراکز ملکی سازمان پیاده سازی طرح با مشکلی مواجه نشد و از سویی دیگر مزایایی را نیز به همراه داشت.

وی ادامه داد: اجرای قوانین بالا دستی ، صرفه جویی در مصرف کاغذ ، حفظ سوابق درمانی بیماران به صورت دقیق والکترونیک وجلوگیری از مخدوش شدن آن ، صرفه جویی در زمان پزشک وبیمار ،‌ امکان دریافت و تکمیل داروهای تجویز شده در یک نسخه از بیش از یک داروخانه ،‌ امکان اصلاح و ویرایش آنلاین نسخ ، امکان درج حساسیتهای دارویی ، نشان دادن تداخلات دارویی ، پرداخت 60 درصد نسخ تجویز شده تا فردای روز ویزیت و ... از جمله مزایای این طرح است.

وی همچنین به پشتیبانی طرح با تلفن 1420 از ساعت 8 تا 20 اشاره کرد وافزود: پشتیبانی و رفع مشکلات سیستم در هر زمانی از شبانه روز توسط کارشناسان پیگیری می شود و در کوتاهترین زمان برطرف می شود.

در این همایش ، حاضرین سئوالات وابهامات خود در  زمینه طرح را بیان کردند.

دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.

دکتر نصرتی:حرکت از روشهای سنتی به روشهای الکترونیک امروزه یک ضرورت است نه یک انتخاب.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: