دکتر نصرتی : سالمندان خردمندانی هستند که ما وظیفه داریم تجربه آنها را با هدف اجرا به علم تبدیل نماییم.

دکتر نصرتی : سالمندان خردمندانی هستند که ما وظیفه داریم تجربه آنها را با هدف اجرا به علم تبدیل نماییم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان ، برای اولین بار و به مناسبت هفته سالمند و با حضور روسای کانونهای بازنشستگی استان و شهرستانها ، اعضای هیئت مدیره ، بازرسان ، دبیر اجرایی خانه کارگر ، دبیر کانون شوراههای اسلامی کار استان ، مدیر و معاون درمان استان ، روسای مراکز درمانی تامین اجتماعی استان ، رئیس اسناد پزشکی و کارشناسان ستاد مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گلستان ، جلسه ای در قالب نشست صمیمی به میزبانی بیمارستان حکیم جرجانی برگزار شد وطی آن ضمن بحث وبررسی پیرامون مشکلات مخاطبین ، به صورت چهره به چهره جلسه پرسش وپاسخ ادامه یافت.

در این جلسه دکتر نصرتی مدیر درمان تامین اجتماعی استان بازنشستگان و بیمه شدگان را شرکای اصلی بزرگترین سرمایه سازمان دانست و گفت : بر اساس مهمترین استراتژی هایی که توسط مدیر عامل محترم سازمان بیان شده است برنامه محوری ، قانونمداری ، پاکدستی و پاسخگویی وظایفی است که همه ما باید به آنها قائل باشیم. 

وی سن سالمندی که در ایران از 60 سالگی آغاز می شود را الزاما با بیماری و از کارافتادگی مقارن ندانست وتاکید کرد که بسیاری از بازنشستگان در این سن به پختگی رسیده و دارای تجربیات ارزنده ای هستند که ما می توانیم با تبدیل آنها به علم زمینه استفاده همگان را از این تجربیات فراهم نماییم.

نصرتی برنامه های مدیریت درمان استان را در قالب پنج محور نیروی انسانی ، عمرانی ، بودجه ، تاسیسات و فرایندهای جاری دانست و گفت : ما هرساله با جذب نیروهای مورد نیاز تلاش کرده ایم که خدمات شایسته ای را به شما ارائه نماییم ،‌همچنین در حوزه عمرانی در تمام شهرهای استان پروژه عمرانی در حال برنامه ریزی ، پیگیری و ساخت داریم که یا در قالب ایجاد و یا در قالب توسعه درحال گسترش خدمات درمانی هستیم.

وی درخصوص بودجه استان نیز رسیدن بودجه از 2 میلیارد تومان به نزدیک 800 میلیارد تومان ( بودجه جاری و عمرانی ) از سال 1378 تاکنون را نشانه همت سازمان تامین اجتماعی جهت حفظ سلامت نیروهای مولد وکارآفرین برشمرد.

مدیر درمان گلستان همچنین در خصوص فرایندهای جاری نیز به استقرار سیستم مدیریت کیفیت اشاره کرد و گفت :‌اخذ ایزو به زبان ساده یعنی تلاش جهت برآورده کردن نیازها وخواسته های شما بیما شدگان و بازنشستگان بر مبنای استانداردهای جهانی .

وی همچنین با تقدیر از حضور موثر جامعه کارگری که سبب شد یکپارچگی سازمان در سه حوزه بیمه ای ، درمانی و سرمایه گذاری حفظ شود افزود: سازمان از خدماتی که با تصویب برخی از قوانینی در مجلس تحمیل شده است آسیب دیده و لازمه آن تعامل بیشتر با قوه مقننه است تا بتوانیم مانع تصویب اینگونه قوانین شویم.

کوهستانی عضو شورای عالی و رئیس کانون بازنشستگان استان با تقدیر از مدیریت درمان تامین اجتماعی گلستان بابت برگزاری این جلسه که برای اولین بار وبه مناسبت هفته گرامیداشت سالمندان برگزار شد ، گفت : امیدواریم که این جلسه خروجی خوبی داشته باشد و ثمره آن افزایش تعاملات وحل مشکلات فی مابین باشد.

وی گفت : کانونهای بازنشستگی چتر حمایتی خود را تامین اجتماعی می دانند و هدف ما پشتیبانی از سازمان به ویژه در حوزه درمان است و انتظار ما پاسخگویی به تمام نیازهای درمانی بیمه شدگان و بازنشستگان است . حمایت بازنشستگان ، خانه کارگر و شورای هماهنگی کار از یکپارچگی سازمان تامین اجتماعی تاکنون نتیجه داده است و از این به بعد هم باید به همین منوال حمایت از سازمان که متعلق به خود ماست را ادامه دهیم.

رئیس کانون بازنشستگان استان همچنین صدور کارت برای روسای کانونهای بازنشستگی استان ، تداوم معاینات غربالگری بیماریهای غیر واگیر و تداوم جلسات پرسش وپاسخ را به عنوان سه انتظار جامعه بازنشستگان استان بیان کرد.

طالبا دبیر اجرایی خانه کارگر استان نیز ضمن تقدیر از برگزاری این نشست صمیمی که واقعا نیاز جامعه مخاطب مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بود ، گفت : ما به عنوان جامعه کارگری وصاحبان صندوق تامین اجتماعی باید همواره تلاش نماییم که منابع سازمان تامین اجتماعی به طور کامل و درست در اختیار این سازمان قرار گیرد تا سازمان بتواند به تعهدات خود عمل نماید .

وی افزود: اخیرا نمایندگان مجلس کمتر به صدای کارگران گوش می دهند و توجهی به نیازهای کارگران ندارند وگاهی اوقات شاهد تصویب قوانینی هستیم که به زیان کارگران وسازمان تامین اجتماعی است و ما باید با مذاکره مستمر با نمایندگان مجلس مانع اینگونه اتفاقات شویم.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان به طرح جدا سازی دو وزارت تعاون و رفاه اجتماعی اساره کرد و ضمن مخالفت با این طرح از حاضرین خواست که برای عدم تصویب این طرح اقدامات لازم را انجام دهند.

طالبا با اشاره به هزینه حدود 70 میلیاردی استان جهت پرداخت مستمری و بیمه بیکاری به طور ماهیانه ، بر تلاش همگانی جهت حفظ و توسعه منابع سازمان تامین اجتماعی با هدف حفظ معیشت کارگران و بازنشستگان تاکید کرد.

 

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: