مدیر کل فنی و حرفه‎ای گلستان خبر داد: افتتاح 100 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌‌ای در گلستان

مدیر کل فنی و حرفه‎ای گلستان خبر داد: افتتاح 100 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌‌ای در گلستان

مدیر کل فنی و حرفه‎ای گلستان گفت: با وجود تمام مشکلات و محدودیت‎های منابع توانستیم طی سه سال گذشته، 100 آموزشگاه آزاد را در استان گلستان افتتاح کنیم.

ابوالفضل تیرانداز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان گلستان اظهار کرد: معماری مشاغل و تبیین استانداردهای شغلی را در استان گلستان پیگیری می‎کنیم و اداره فنی و حرفه‎ای استان گلستان در این زمینه در کشور پیشتاز است.

وی تصریح کرد: 600 عنوان شغل در استان گلستان در این معماری شغلی شناسایی شده و برنامه‎های آن در استان گلستان تدوین و آموزش‎های در این زمینه دیده شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‎ای گلستان ابراز داشت: مسائل آموزشی را در محل‎های کم برخوردار در استان گلستان مانند گمیشان، مراوه‌تپه و گالیکش را پیگیری می‎کنیم و در این زمینه 17 کارگاه را در این شهرستان‎ها راه‎اندازی کرده‎ایم.

تیرانداز با بیان اینکه آموزش روستایی را در فنی و حرفه‎ای استان گلستان مورد توجه قرار دادیم، بیان داشت: با همکاری فرمانداران نیازسنجی آموزشی برای تمام روستایی استان صورت گرفته است و برای اقتصاد مقاومتی و تحقق آن این آموزش‎ها در روستاها بر اساس این نیازسنجی دنبال می‎شود.

چالشهای زیادی گریبان دولت را طی سالهای گذشته گرفته است

وی با بیان اینکه چالش‎های زیادی گریبان دولت را طی سال‎های گذشته گرفته است، گفت: با وجود تمام مشکلات و محدودیت‎های منابع توانستیم طی سه سال گذشته  100 آموزشگاه آزاد را در استان گلستان افتتاح کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه‎ای گلستان یادآور شد: 11 مرکز فنی و حرفه‎ای در استان گلستان ارزیابی بیرونی انجام دادیم و بر اساس این ارزیابی رتبه عالی را از سوی سازمان دریافت کردند.

تیرانداز بیان داشت: برای حل مشکلات اشتغال در مراکز آسیب‌پذیر طرح شهید شوشتری را در فنی و حرفه‎ای استان گلستان در دستور کار قرار دادیم و به صورت جدی این مهم را پیگیری می‎کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از 40 درصد مهارت‌آموزان ما در فنی و حرفه‎ای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، بیان داشت: برای تنوع بخشی به رشته‎ها در سال 1390 تنها 390 رشته در فنی و حرفه‎ای استان گلستان داشتیم و در پایان سال 1394 این تعداد به 500 رشته رسیده است.

مدیرکل فنی و حرفه‎ای گلستان یادآور شد: نرخ آموزش بانوان در استان گلستان از 19 درصد در سال 1391 در پایان سال 1394 به 31 درصد رسیده است و در حال حاضر آموزش را در مراکز فنی و حرفه‎ای استان گلستان دو منظوره در نظر گرفته‎ایم.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: