صفحه نخست > اخبار شهرستانی > رئیس اداره تعاون کار گنبد: 413 طرح اشتغالزایی در شهرستان گنبد اجرایی می شود

رئیس اداره تعاون کار گنبد: 413 طرح اشتغالزایی در شهرستان گنبد اجرایی می شود


20-10-1396, 13:13. نويسنده: شهرستان گنبد

به گزارش روابط عمومی؛ عبدالحکیم سلاق در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: تحقق اشتغال گنبدکاووس از 15 درصد در چند ماه گذشته به 86 درصد در سامانه رصد افزایش یافته و سهم شهرستان گنبدکاووس در تحقق اشتغال 3 هزار و 119 نفر است که تاکنون 2 هزار و677 نفر آن محقق شده است.

وی افزود: تعهد کاریابی غیردولتی استان 7 هزار نفر است که گنبدکاووس به تنهایی 42 درصد از سهم استان را در این زمینه محقق کرده است.

سلاق تصریح کرد: باتوجه به اینکه نرخ سود در تسهیلات بند الف و ب بالاست تنها توانستیم طرح موج آبی خروشان را با 13 میلیارد تومان و طرح هتل نیاری را با 4 میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی کنیم تا از این طریق ضمن اشتغال،مشکلات این شرکت نیز مرتفع شود.

دبیر ستاد اشتغال شهرستان گنبدکاووس تأکید کرد: 9 طرح تعاون روستا نیز با اعتبار 15 میلیارد ریال در دستور کار داریم و 121 جلسه در راستای موضوعات ستاد اشتغال در شهرستان برگزار کردیم.

وی یادآورشد: 8 پرونده مشاغل خانگی به عنوان طرح پشتیبان در حوزه روستایی در دستور کار است که این طرح ها در راستای طرح شهید شوشتری است و رد سطح استان و حتی کشور نمونه است و قرار است در هر طرح حداقل 200 نفر آموزش مشاغل ببینند.

رئیس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گفت: مجموع طرح ها در حوزه های مختلف اشتغال 413 طرح با اعتبار 382 میلیارد و 400 میلیون ریال است که در این شهرستان به تصویب رسید.

محمد رهبری معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی گلستان در این جلسه اظهار داشت:54 درصد اشتغال غیررسمی است و ماباید تلاش کنیم از طریق پرداخت تسهیلات برای بیکاران شغل ایجاد کنیم،نه اینکه بیکار را تبدیل به بیکار بدهکار کنیم.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان گلستان افزود: در اداره کل برای تجهیز مدارس غیردولتی و طرح های خوداشتغالی ایثارگران نیز تسهیلاتی در نظرگرفته شده اما باید آینده شغلی روشنی در تولید محصولات و بازار فروش داشته باشند.

رهبری تصریح کرد: 80 درصد پرونده های ارسال شده جهت اخذ تسهیلات سوء سابقه بانکی دارند و انتظار می رود مدیران قبل از ارسال پروند ها استعلام لازم از بانکها را اخذ کنند و به اظهارات متقاضی تسهیلات اکتفا نکنند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان گلستان تأکید کرد: 164 میلیارد تومان سهم استان در توسعه روستایی است و باید در مناطق مرزی،محروم و عشایری و روستایی توزیع شود و طرح هایی باید ایجاد کنیم که در روستاها تحرک اقتصادی ایجاد کند.

رهبری یادآور شد: در حوزه سلامت و درمان می توان طرح های خوبی جهت پرداخت تسهیلات ارائه داد و انتظار می رود شبکه بهداشت و درمان شهرها در حوزه آزمایشگاه،سونوگرافی،فیزیوتراپی و تخصصی ورود کنند تا مراجعه مردم شهرهای استان به مرکز استان کاهش یابد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان گلستان گفت: در حوزه مشاغل خانگی سهم تسهیلات پرداختی استان 16 میلیارد و 200 میلیون تومان است که از این میزان سهم گنبدکاووس یه میلیارد و 700 میلیون تومان است و متأسفانه از 304 طرح ارائه شده به استان 68 درصد طرح ها مشابه هم و تنها در3 شاخه خیاطی،قالیبافی و تایپیست است و این جالب نیست.


بازگشت