صفحه نخست > اخبار شهرستانی > جلسه کمیسیون کارگری شهرستان گنبد کاووس برگزار شد

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان گنبد کاووس برگزار شد


20-10-1396, 13:09. نويسنده: شهرستان گنبد

به گزارش روابط عمومی، عبدالحکیم سلاق درجلسه کمیسیون کارگری شهرستان گنبد کاووس اظهار کرد: درسطح استان گلستان، برای واحدهای تولیدی ایجادی، سرمایه در گردش و توسعه ای یک هزار میلیارد تومان تخصیص یافته که تا کنون 50 درصد آن تزریق شده و مشکل تامین اعتبار در این حوزه نداریم.

وی افزود: 50 کارگاه فعال یعنی کارگاهی که لیست بیمه کارگران خود را رد می کنند در شهرک صنعتی گنبدکاووس ، فعالیت دارند که بیشتر این واحدها کارگران کمتر از 50 نفر دارند.

سلاق تصریح کرد: انجمن کارگری و کارفرمایی ما در شهرستان گنبدکاووس در حال تقویت و افزایش است تا کارگران بتوانند حقوق به حق خود را از این طریق استیفاء کنند.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبد کاووس تاکید کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات واحدهای تولیدی را احصاء کنیم و بتوانیم مشکلات این واحدها را رفع کنیم تا کمترین آسیب به قشر کارگر وارد شود.

رئیس اداره تعاون کار گنبد گفت: گنبدکاووس بیشترین کارگر نسبت به دیگر شهرهای استان دارد، اما با این حال از آرامش و امنیت کارگران در واحدهای تولیدی برخورداریم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی شهرستان گنبد کاووس نیز در این جلسه اظهار داشت : 21هزارنفر در گنبدکاووس بیمه اجباری هستند و 5 هزارنفر نیز از طرح بیمه کمک دولتی استفاده می کنند و سازمان تامین اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، 169میلیارد ریال به عنوان حق بیمه از کارگاه ها از سنوات گذشته طلب دارد که بعضی از این کارگاه ها در حال حاضر غیرفعال شدند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی شهرستان گنبد کاووس تاکید کرد: گنبدکاووس، 40شرکت پیمانکاری فعال دارد که این شرکت ها 800نفر را در لیست بیمه قرار دادندو ازتعداد 40شرکت پیمانکاری،11 شرکت، 2ماه حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستندکه در صورت گذشت زمان، 22درصد مبلغ بیمه پرداختی جریمه خواهند شد.

واحدی تصریح کرد: در گنبدکاووس ، 500نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند و ما هرگز بیمه بیکاری فردی را تا بازگشت دوباره به کار قطع نخواهیم کرد.


بازگشت