صفحه نخست > اخبار شهرستانی > جلسه طرح اشتغال و روستا تعاون درشهرستان گنبدکاووس برگزار شد

جلسه طرح اشتغال و روستا تعاون درشهرستان گنبدکاووس برگزار شد


14-09-1396, 08:27. نويسنده: شهرستان گنبد

به گزارش روابط عمومی؛ جلسه طرح اشتغال و تعاون روستا در محل بخشداری داشلی برون باحضور دهیاران بخش داشلی برون برگزار شد.

عبدالحکیم سلاق رییس اداره تعاونی کارورفاه اجتماعی گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: باتوجه به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری،دولت برنامه های خوبی در زمینه پرداخت تسهیلات با شرایط بسیار خوب و آسان در دستور کار دارد.

وی همچنین در خصوص طرح کارورزی عنوان کرد: سهمیه گنبدکاووس 600 مورد است که تاکنون کمتر از 10 درصد آن محقق شده است که نیل به هدف تعیین شده مستلزم همکاری تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان می باشد و دهیاری ها، فارغ التحصیلان دانشگاهی واجد شرایط و نیز واحدهای پذیرنده را ترغیب نمایند در این طرح بسیار مفید مشارکت نمایند.

سلاق با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی با کارمزد چهاردرصد گفت: سهم شهرستان گنبدکاووس برای ایجاد مشاغل خانگی یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان است و اطلاع رسانی و آگاهی به روستاییان برای ثبت نام صورت گیرد تا روستاییان عزیز از تسهیلات مشاغل خانگی استفاده نمایند.

وی بیان کرد: علاوه بر تسهیلات خوداشتغالی با کارمزد چهاردرصد برای طرح های قابل اجرا در روستاهای مرزی و روستا تعاون با کارمزد صفردرصد درنظر گرفته شده است که فرصتی مغتنم برای ایجاد اشتغال در روستاها است.

رییس اداره تعاونی کارورفاه اجتماعی گنبدکاووس به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی اشاره کد و گفت:  ایجاد اشتغال از طریق گسترش فعالیتهای اقتصادی در روستاها از اولویتهای برنامه دولت تدبیر و امید می باشد و نیاز است دهیاران هرچه زودتر نسبت به معرفی طرحهای خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل وثیقه روستاییان برای اخذ تسهیلات رفع شده و وثیقه های روستایی شامل منازل روستایی،زمین کشاورزی، واحدهای دامپروری و اسناد مالکیت ماشین آلات طرح پذیرفته می شود.


بازگشت