نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردکوی، صبح امروز کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و فنون پیشگیری از اعتیاد ویژه بانوان فعال شرکت تعاونیها و واحدهای تابعه برگزار شد.

امطحه کارشناس و مدیر مرکز مشاوره کلینیک رشد گفت: منظور از اعتیاد به کار بردن موادی است که به سلامت جسمی و و روانی انسان و روابط اجتماعی او با خانواده و جامعه صدمه می زند. تسلیم به ماده مخدر که از نظر جسمی و یا اجتماعی زیان آور شمرده می شود، اعتیاد نام دارد.

وی افزود: اعتیاد یک بیماری زیست شناختی، و اجتماعی است که می تواند تمام زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

امطحه با اشاره به اینکه مهمترین علل گرایش به اعتیاد را می توان در سه حیطه فردی، خانوادگی و اجتماعی برشمرد اذعان کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان به علت احساس درماندگی، ناکامی، عدم بی کفایتی و همینطور برای رهایی از تنهایی و فشار روانی معتاد می شوند و رهایی از این نوع اعتیاد به سادگی میسر نیست.

وی تاکید کرد: باید مدیریت زنان را باور کنیم چراکه مهمترین تاثیر را در خانواده برعهده دارند و این اعتقاد باید مثل یک میراث از مادران به دختران انتقال یابد.

در این جلسه به موضوعاتی از قبیل تجزیه و تحلیل سبک زندگی سالم با محوریت حساس سازی کارفرمایان نسبت به سلامت در محیط کار و اهمیت بکارگیری برنامه همیار کارکنان در جامعه کار و تولید، افزایش دانش، نگرش و مهارت کارفرمایان، کارگران و متولیان استقرار در اصول و فنون پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.