عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس در سال97 تشریح شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گزارش عملکرد سال 1397 این اداره را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کارورفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس، عبدالحکیم سلاق گفت: در طی یکسال گذشته تعداد 676 دادخواست بدوی و 102 دادخواست تجدیدنظر جهت رسیدگی در هیئت های تشخیص و حل اختلاف ثبت شده که تعداد 292 پرونده منجر به صلح و سازش شده است.

وی افزود: تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در این شهرستان 550 نفر است و 73 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری جهت آموزش مهارت به آموزش فنی و حرفه ای شهرستان معرفی شدند.

سلاق به عملکرد حوزه تعاون اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تعداد 20 تعاونی با 246 نفر عضو و اشتغالزایی 233 نفر تاسیس شد و 130 جلسه مجمع برای این تعاونی ها و30 دوره آموزشی با 8940 نفرساعت برگزار شد.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار ۵۸۲ پرونده تسهیلاتی تشکیل و به بانک های عامل ارسال شد که 251 پرونده با اعتبار 321 میلیارد و213 میلیون ریال با اشتغال زایی 468 نفراز محل اعتبارات توسعه روستایی پرداخت و 121 پرونده در دست اقدام می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 8پرونده تسهیلاتی به مبلغ 192 میلیارد و 560 میلیون ریال تسهیلات با اشتغال زایی 32 نفر از محل اعتبارات بند الف و ب تبصره ۱۸ توسط بانک های عامل دریافت کردند.

وی کل اعتبارات مشاغل خانگی از محل تسهیلات بانکی را 35 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در راستای حمایت از مشاغل خرد و ایجاد اشتغال بانوان شهرستان در زمینه مشاغل خانگی این شهرستان برای 338 نفر مجوز با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد و 800 میلیون ریال صادر شد و در قالب طرحهای پشتیبان تعداد 4 طرح با اعتبار 2100 میلیون ریال مجوز مشاغل خانگی صادر و تسهیلات پرداخت شده است.

عبدالحکیم سلاق درخصوص تعهد اشتغال شهرستان گفت: با ایجاد 4247 اشتغال ثبت شده در سامانه  رصد؛ بیش از ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال شهرستان گنبدکاووس  محقق شده است.

وی تصریح کرد: تعداد 716 نفر از افراد جویای کار نیز از طریق کاریابی ها بکار گمارده شده اند و 169 قرارداد کارورزی منعقد شده در واحدهای پذیرنده به کارآموزی مشغول شدند که از این تعداد 69 نفر از کارورزان بعد از اتمام قرارداد کارورزی در واحدهای پذیرنده جذب شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس گفت: در حوزه امور اجتماعی 294 نفر از خانواده کارگران این شهرستان از خدمات تسهیلات رفاهی، تفریحی، و گردشگری استفاده کرده و 8 مورد کارگاه آموزشی ویژه جامعه کاروتولید در حوزه های مهارتهای زندگی،فرزند پروری،سلامت روان و پیشگیری از مصرف الکل برگزار شد.

سلاق در خصوص نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار افزود: 841 مورد بازرسی ادواری و موردی از کارگاههای سطح شهرستان انجام شد و به منظور جلوگیری از بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز تعداد 250 مورد بازرسی از کارگاههای سطح شهرستان انجام شده است.

وی در پایان عنوان کرد: به منظور مشارکت کارگران و کارفرمایان در ایمنی و بهداشت کارگاه ها تعداد 32 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح کارگاه های مشمول تشکیل شده است.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: