جلسه بررسی و رفع موانع صدور کارت کار اتباع بیگانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس،جلسه هماهنگی برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در محل اداره تعاون کارورفاه اجتماعی برگزار شد.

دراین جلسه عبدالحکیم سلاق رئیس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی اظهار کرد: بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار حتی به صورت روزمزد توسط کارفرمایان، پیمانکاران و مقاطعه دهندگان دولتی، نیمه دولتی و خصوصی غیرقانونی است و متخلفان به استناد ماده 181 قانون جمهوری اسلامی ایران و بند «ج» بخشی از مقررات مالی دولت به ازای هر روز اشتغال هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه کارگرجریمه خواهند شد.

وی تاکید کرد: کارفرمایان، پیمانکاران و مقاطعه دهندگان در صورت خودداری از پرداخت جریمه و اخراج نکردن اتباع خارجی، مطابق ماده 181 قانون کار به مجازات حبس از 91 تا 180 روز از طریق مراجع قضایی محکوم خواهند شد.

رئیس اداره تعاون کارورفاه اجتماعی گنبدکاووس تصریح کرد: اتباعی که دارای کارت کار هستند، در بخش بیمه از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.
سلاق خاطرنشان کرد: وقتی حق اقامت برای کسی در کشور ایجاد می شود حق اشتغال نیز برای او فراهم می‌شود. به همین دلیل  باید از خدماتی همچون خدمات بیمه نیز برخوردار شوند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: