احمدپور خبر داد: افزایش مشارکت اقتصادی بانوان در شهرستان گرگان

احمدپور خبر داد: افزایش مشارکت اقتصادی بانوان در شهرستان گرگان

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرگان گفت: مشارکت اقتصادی بانوان در گرگان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گرگان؛ یحیی احمدپور در جلسه کمسیون بانوان گرگان گفت:  بیش از ششصد طرح از بانوان جهت استفاده از تسهیلات اشتغال زایی به بانکهای عامل گرگان معرفی شده است که این آمار حکایت از افزایش مشارکت اقتصادی بانوان در شهرستان دارد.

وی افزود: تا کنون 147 طرح اشتغال روستایی،  209 طرح اشتغال فراگیر و 294 طرح مشاغل خانگی در حوزه بانوان جهت بهره مندی از تسهیلات اشتغال زایی به بانکهای عامل شهرستان گرگان معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اهميت و ضرورت نقش بانوان در اقتصاد بسیار است؛ چرا که زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل داده و می توانند نقش مؤثر و سازنده ای در اقتصاد کشور داشته باشند.

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان گرگان افزود: به جرأت می توان گفت که بدون مشارکت زنان در اقتصاد، توسعه و سازندگی ممکن نیست، به ویژه اینکه زنان زودتر از مردان پا به عرصه فعالیتهای اقتصادی گذارده، در جوامع اولیه نیز نقش بارزتری نسبت به مردان در اقتصاد داشته اند.

احمدپور در پایان تاکید کرد: در کشورهای در حال توسعه اکثر زنان در صنایع و امور مربوط به کشاورزی مشغول به کارند به علاوه به امور داخلی منزل رسیدگی میکنند که به طور مستقیم در تولید ثروت مؤثرند، به عبارتی دیگر  زنان با تربیت فرزندان «ثروت کار» را در آنان به وجود می آورند لذا با توجه به این مهم بسيار بجاست که مطالعات و بررسی هایی در این باره صورت گیرد و برای رشد و ارتقای زنان و از ميان برداشتن مشکلات آنان، گامهای اساسی برداشته شود.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: