رییس اداره تعاون و کار گرگان: 12 آذر روز بزرگداشت الگوهای اراده و توانایی است

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گرگان گفت: 12 آذر بهترین فرصت برای بزرگداشت الگوهای اراده و توانایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرگان؛ یحیی احمدپور درحاشیه بازدید از مرکز توانبخشی بهکوش گرگان گفت: شخصیت معلولان به عنوان الگوهای اراده در جامعه قابل احترام و تحسین است زیرا آنچه توانایی را می سازد، اراده است و اراده اگر بخواهد جاری شود، هیچ بهانه ای را نمی شناسد.

وی افزود: آنچه در ارتباطات اجتماعی با معلول باید در نظر گرفت، این نکته است که ارتباط با آنها، باید همراه احترام باشد چرا که آنها انسانهایی بزرگ به شمار می آیند و روح خواستن و توانستن را در جامعه می دمند.

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گرگان تاکید کرد: معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند. به این منظور، باید دسترسی آنان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی تضمین شود.

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان گرگان با اشاره به اشتغال به کار معلولان خاطرنشان کرد: اشتغال هر فرد، موجب استقلال اقتصادی او می شود و داشتن شغل، به شخص هویت و تشخّص اجتماعی بخشیده و در او، اعتماد به نفس به وجود می آورد که تقویت این روحیه در معلولان و گذراندن دوره های تحصیلات عالی و کسب دانش و مهارت لازم، می تواند به اشتغال آنها کمک شایان تجهی نماید.

احمدپور ، کمک و یاری رساندن به هم نوع را فضیلتی بزرگ در اسلام دانست و گفت: البته کمک باید به حال کمک گیرنده مفید باشد و در این میان، کمک به افراد معلول، برداشتن همه موانع و مشکلات نیست، بلکه کمک به انجام کاری است که این افراد از عهده آن برنمی آیند.

وی در پایان اظهار داشت: فراهم ساختن امکانات شرکت واقعی معلولان جسمی در زندگی اجتماعی، در آن ها دلگرمی، اعتماد به نفس و نشاط می آفریند.

لازم به ذکر است که بازدید رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و فرماندار شهرستان گرگان از مرکز توانبخشی بهکوش به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان انجام شد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: