صفحه نخست > اخبار استانی / اخبار شهرستانی > جلسه ستاد اشتغال شهرستان علی آبادکتول با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.

جلسه ستاد اشتغال شهرستان علی آبادکتول با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.


16-04-1397, 07:54. نويسنده: شهرستان علی آباد

جلسه ستاد اشتغال شهرستان علی آبادکتول با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، اولین جلسه ستاد اشتغال شهرستان علی آبادکتول در سال 97 باحضور مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان و مدیران دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت : تعهد اشتغال ما در سال 96، 19هزار و 400 بود که در سال 97 نزدیک با افزایش 50 درصدی این میزان به 30 هزار نفر در گلستان رسیده است.

وی یادآور شد: تعهد اشتغال در علی آبادکتول در سال 96، 1692 نفر بود که در سال 97 با افزایش 50 درصدی به 2538 نفر خواهد رسید.

مازندرانی با اشاره به مشکل جذب اعتبارات توسط بانک ها افزود: متاسفانه روند پرداخت تسهیلات بسیار کند است و با توجه به اینکه منابع تسهیلاتی بصورت شناور می باشد خواستار روان سازی پرداخت تسهیلات شد.

ویبا تأکید بر رعایت دستورالعمل های اشتغال فراگیر و پایدار گفت: دستگاههای اجرایی دقت نمایند طرح های روستایی در قالب اولویت های تعیین شده باشد و بررسی اهلیت متقاضیان و رعایت سرانه اشتغال نیز الزامی می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار داشت: یکی از معضلات اصلی ما در استان گلستان بیکاری است و سرانه درآمدها در میانگین کشوری ضعیف است و تلاش ما این است تا نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

سرگزارئی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان علی آبادکتول با اشاره به روند اجرایی تسهیلات اشتغال پایدار و فراگیر گفت: تاکنون 350 پرونده به مبلغ 35 میلیارد تومان از محل اعتبارات روستایی در کمیته فنی شهرستان مصوب و به استان جهت تصویب و معرفی به بانک ارسال شده است که تاکنون تعداد 70 پرونده به مبلغ 4 میلیارد تومان از طرف بانکهای عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: در اشتغال فراگیر نیز تاکنون 9 پرونده به مبلغ 5 میلیارد تومان به استان ارسال گردیده که مبلغ 2 میلیارد تومان آن جذب شده است.

هدایتی کتولی فرماندار شهرستان علی آبادکتول گفت: یک اراده عمومی و عزم جدی برای ایجاد اشتغال از سوی دولت تدبیر و امید و در راستای آن استاندار و مدیران کل استان وجود دارد.

وی افزود: کلیه دستگاههای اجرایی و ادارت مکلف بوده در این راستا گام برداشته و همکاری و همدلی و پیگیری مجدانه برای ایجاد اشتغال و ارائه تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط را فرهم نمایند.

جلسه ستاد اشتغال شهرستان علی آبادکتول با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.

 


بازگشت