صفحه نخست > اخبار استانی / اخبار شورای هماهنگی / اخبار ملی > توجه به واحدهای تولیدی خرد و متوسط یکی از سیاست های دولت در شرایط تحریم است

توجه به واحدهای تولیدی خرد و متوسط یکی از سیاست های دولت در شرایط تحریم است


7-04-1397, 17:44. نويسنده: روابط عمومی

توجه به واحدهای تولیدی خرد و متوسط یکی از سیاست های دولت در شرایط تحریم است

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در شرایط تحریم‌ها جهت‌گیری و سیاست دولت توجه به بخش واحدهای تولیدی خرد و متوسط خواهد بود و برای اشتغال و فقرزدایی برنامه های ویژه ای دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، علی ربیعی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: هزار و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال فراگیر و روستایی در نظر گرفته ایم و در شرایط تحریم جهت گیری ما اشتغال در بخش واحدهای خرد و متوسط خواهد بود.

وی با بیان این‌که فقرزدایی و اشتغال در دستور کار دولت قرار دارد، افزود: امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف پیش بینی شده که تلاش داریم در آن عدالت استانی و منطقه ای را اجرایی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که دخانیات کشور بخش کمی از تولید داخل را دارد اما بیشترین خرید توتون را انجام می دهد، ادامه داد: تلاش داریم تمام شرکت های تولید سیگار در کشور را مجاب کنیم بخشی از تولید توتون داخل کشور را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی اولویت داری که در این جلسه مطرح شد را در دولت پیگیری خواهد کرد، گفت: هدف از حضور در این جمع صرفا شنیدن مسائل و این نکات بود و حتما در دولت آنها را پیگیری می‌کنم.
دکتر ربیعی با بیان اینکه رتبه استان گلستان در زمینه‌های مختلف اشتغال و جذب تسهیلات در حال بهبود است، خاطرنشان کرد: در گزارش‌ها آمده که یک هزار و 30 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده که رقم خوبی است.
وی گفت: در شرایط تحریم‌ها جهت‌گیری ما در بخش واحدهای خرد و متوسط خواهد بود و دولت اشتغال و فقرزدایی را در برنامه خود دارد.

ربیعی متذکر شد: در این شرایط باید متفاوت رفتار کنیم و کمربندها را سفت تر کرده و صرفه جویی، مدارا و سختکوشی را سرلوحه خود قرار دهیم و سفرها را محدود کنیم.

وی با تاکید بر این که ساعت کاری ادرات و اثربخشی مدیران باید افزایش یابد تا زندگی روزمره مردم دچار مشکل نشود، اضافه کرد: هرچند روزهای سخت بسیاری را پشت سرگذاشته ایم اما تا ۹ ماه آینده شرایط سختی پیش رو داریم؛ نمی خواهیم خودمان را تبرئه کنیم اما سوداگری های بدی را این روزهای اعلام تحریم شاهد هستیم و تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا از معیشت و زندگی مردم دفاع کنیم.

 

در قبال تحرکات دشمن با عقلانیت حرکت کنیم

وی ادامه داد: با توجه به تغییر شرایط کنونی کشور نسبت به سال گذشته باید با برنامه ریزی جدید و تغییر رفتار در مقابل تحرکات دشمن ایستادگی کنیم.
به گفته وزیر تعاون؛ همچنین هماهنگی و هم افزایی میان بخشی باید با جدیت توسط دستگاه‌ها در دستور کار قرار گیرد.
ربیعی خطاب به مدیران و مسوولان اجرایی اضافه کرد: گفتگوی اجتماعی با اقشار و صنوف مختلف جامعه و تبادل نظر با مردم را روز به روز افزایش دهیم.

وی همچنین اقدامات برخی افراد در داخل را نوعی سوداگری دانست که در شرایط کنونی یک علامت به ترامپ بوده و افزود: با همت مسوولان و همراهی مردم از این گردنه نیز به سهولت عبور خواهیم کرد.
وزیر کار اضافه کرد: با ایجاد اشتغال خرد و متوسط برای رفاه بیشتر و تامین زندگی و معیشت مردم تلاش می کنیم.
ربیعی همچنین رتبه استان گلستان را در مقوله اشتغال در سطح کشور مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تلاش ها در شرایط جدید و با توجه به تحریم ها باید دوچندان شود.


بازگشت