صفحه نخست > اخبار استانی / اخبار شورای هماهنگی / اخبار ملی > باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد: افتتاح کارخانه تولید خمیر کاغذ در علی آباد کتول

باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد: افتتاح کارخانه تولید خمیر کاغذ در علی آباد کتول


7-04-1397, 13:57. نويسنده: روابط عمومی

باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد: افتتاح کارخانه تولید خمیر کاغذ در علی آباد کتول

با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارخانه تولید خمیر کاغذ تسکا در شهرک صنعتی علی آباد کتول افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، واحد تولیدی فرآوری کاغذ تُسکا با سرمایه گذاری 30 میلیارد تومان و ظرفیت تولید اولیه روزانه 60 تن خمیر کاغذ، امروز پنجشنبه 7 تیرماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار گلستان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در شهرستان علی آبادکتول افتتاح شد.

با بهره برداری از این واحد تولیدی که عملیات ساخت آن از آبان 95 آغاز شده بود 60 فرصت شغلی مستقیم و دوهزار و 500 اشتغال غیرمستقیم ایجاد شد.
ماده اولیه تولید کاغذ در این واحد از پسماند محصولات کشاورزی تامین می شود و این طرح در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.
تامین بخشی از نیاز کشور به ماده اولیه تولید کاغذ (خمیر کاغذ)، تبدیل پسماند محصولات کشاورزی به کاغذ، تاثیر در جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش محصولات کشاورزی، ممانعت از تخریب اکوسیستم منطقه و آلودگی هوا و قطع بی رویه درختان را می توان از جمله مزایای این طرح برشمرد.


بازگشت