صفحه نخست > اخبار استانی / اخبار شهرستانی > همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد

همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد


11-10-1396, 14:32. نويسنده: شهرستان مینودشت

همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد

همایش روستا و اشتغال پایدار در روستای دوزین شهرستان مینودشت با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار مینودشت، همایش روستا و اشتغال پایدار در روستای دوزین شهرستان مینودشت با حضور دکتر مازندرانی مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان گلستان و مسئولین شهرستان در مسجد جامع روستای دوزین برگزار شد.

مدیرکل تعاون کار گلستان با اشاره به وضعیت اشتغال استان اظهار کرد: سهمیه استان در اشتغال فراگیر ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل بوده که تاکنون 74 درصد تعهد اشتغال محقق شده است.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان‌ها افزود: در مینودشت 68 درصد تعهدات محقق شده و در بقیه شهرستان‌ها نیز این آمار بیش از 60 درصد است.

مازندرانی ادامه داد: مزیت هایی همچون کشت گیاهان دارویی، حوزه گردشگری و همچنین وجود اراضی شیب دار منطقه  خصوصا در شهرستان مینودشت فرصت مناسبی جهت ایجاد اشتغال وجود دارد . 

وی با اشاره به طرح کارورزی تصریح کرد: سهمیه‌ای که در این طرح برای استان در نظر گرفته شده 4 هزار و 320 شغل است که تاکنون 551 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در 448 واحد مشغول به کار شده و بیمه مسئولیت مدنی آنها انجام گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان همچنین از سهمیه ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان استان از تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: تاکنون۷۰۰ نفر در استان از این تسهیلات استفاده کرده اند که ۸۰ درصد آن ها خانم ها هستند.

وی ادامه داد: در بند الف و ب تبصره 18 نیز حدود 427 میلیارد تسهیلات داریم که تاکنون 200 میلیارد تومان آن در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت پرداخت شده است.

مازندرانی با اشاره به فرآیند دریافت این تسهیلات اظهار کرد: افراد متقاضی در گام نخست درخواست و طرح را به دستگاه اجرایی تحویل می‌دهند، این درخواست‌ها در کارگروه اشتغال شهرستانی مورد بررسی قرار می‌گیرد، پس از انجام استعلامات بانکی و تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها برای عقد قرارداد معرفی می‌شود.

در پایان این مراسم  مدیرکل تعان کار استان و مسئولین شهرستانی از گارگاه های تولیدی در دوزین بازدید کردند.

همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد

همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد

همایش روستا و اشتغال پایدار برگزار شد


بازگشت