نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از برگزاری 195 برنامه توسط کارگروه کارگری و کارآفرینی در دهه فجر امسال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در نشست خبری کارگروه های تخصصی ستاد دهه فجر استان اظهار کرد: در دهه فجر امسال 195 برنامه توسط کارگروه کارگری و کارآفرینی و با هدف مشارکت و حضور گسترده جامعه تعاونی، کارگری و کارآفرینی در برنامه های دهه فجر، در استان به ویژه واحدهای کارگری برگزار می شود.

رییس کارگروه کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر استان افزود: 40 طرح از اعتبارات روستایی با 44 میلیارد تومان تسهیلات و 297 نفر اشتغال به بهره برداری خواهد رسید. در بخش تعاون نیز 6طرح با 3 میلیارد تومان تسهیلات و 78 شغل افتتاح خواهد شد.

مازندرانی اضافه کرد: در دهه فجر سامانه جامع روابط کار رسما آغاز به کار می کند. این سامانه با هدف نظارت دقیق تر بر تنظیم روابط کار و فضای کسب و کار، حل مشکل قراردادهای سفیدامضاء، امکان اطلاع از وضعیت بازرسی کارگاه ها و حوادث ناشی از کار، کاهش زمان رسیدگی به مشکلات کارگری، افزایش رضایتمندی و بهبود خدمات بهینه به جامعه کارگری و کارفرمایی راه‌انداری می شود.

وی تاکید کرد: یادواره شهدای کارگر استان یادبود سردار سلیمانی در 15 بهمن برگزار می شود. همچنین از کتاب زندگینامه شهید کریمی طالقانی به عنوان شهید شاخص سال98 رونمایی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: در دهه فجر جشنواره کارآفرینان برتر استان با معرفی نمونه های موفق و برتر کارآفرینی برگزار خواهد شد.

وی اذعان کرد: برگزاری مسابقات و همایش های مختلف فرهنگی و ورزشی، دیدار با خانواده کارگری از جمله خانواده کارگران آسیب دیده ناشی از کار، برگزاری جشن های دهه فجر در واحدهای کارگری، نشست با تعاونی های استان و دیدار نمایندگان کارگران و کارفرمایان با نماینده ولی فقیه و استاندار از جمله برنامه های این کارگروه در دهه فجر است.

مازندرانی یادآور شد: میزبانی مسابقات والیبال بازنشستگان کشوری، پیاده روی خانواده های کارگر، مسابقات نقاشی کودکان کارگر، غبارروبی گلزار شهدا، برپایی نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی بانوان، برگزاری کارگاه سبک زندگی سالم، تجلیل از نخبگان و پژوهشگران جامعه کارگری و رژه رانندگان تاکسی در گرگان از دیگر برنامه های این ایام خواهد بود.

 

 

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.