نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در پیامی در گذشت عالم زاهد و وارسته آیت‌الله سید محمدرضا میبدی را به عموم مردم استان و بیت مکرم ایشان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، متن کامل پیام تسلیت دکتر سعید مازندرانی به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

 

ارتحال عالم فرزانه و مهذب و مهاجر فی سبیل الله مدیرحوزه علمیه رضویه گرگان آیت الله سیدمحمدرضا میبدی رضوان الله تعالی علیه از علمای برجسته و شخصیت های دینی محبوب استان گلستان موجب تاسف و تاثر گردید.

بی تردید فقدان آن مرحوم که عمر با برکت خویش را در راه تبلیغ دین، گسترش علوم و معارف اسلامی و ترویج شعائر اهل بیت علیهم السلام، تألیف، تدریس و تربیت طلاب فرهیخته سپری کردند، ضایعه‌ای بزرگ و باعث تاثر و تالم است.  

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خاندان مکرم و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان و همه ارادتمندان و دوستان ایشان به ویژه مردم ولایتمدار استان گلستان، علو درجات آن مرحوم را از خدای متعال مسئلت دارم.


سعید مازندرانی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان
.
.
.

آیت‌الله سید محمدرضا طاهایی میبدی مدیر حوزه علمیه رضویه گرگان و از شاگردان آیات عظام خویی، سید محمود شاهرودی و میرزا عبدالهادی شیرازی امروز دوشنبه در سن ۹۹ سالگی به علت بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

مرحوم میبدی متولد سال ۱۲۹۹ شمسی در شهرستان میبد از توابع استان یزد، سال ۱۳۲۹ پس از پایان تحصیلات و بازگشت از نجف اشرف به دعوت یکی از علمای گرگان در این شهر سکونت یافت و اقامه نماز جماعت در مسجد جامع و فعالیت های تبلیغی این شهر را بر عهده گرفت.

آیت‌الله میبدی از چهره های تاثیرگذار مبارزات اجتماعی قبل از انقلاب گرگان و دشت (استرآباد قدیم) بود و امضای وی در برخی اعلامیه‌های اعتراض آمیز مردم این شهر به یادگار مانده است.

وی در حماسه پنجم آذرماه سال ۵۷ گرگان نیز به همراه دیگر علمای این شهر در صف نخست راهپیمایی تاریخی مردم گرگان علیه رژیم طاغوت حضور داشت که در پایان عده ای خون خود را فدای مبارزه کردند.


برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.