نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه دو هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان فعال است، گفت: برای رسیدن به سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد، همه دستگاه‌ها باید از تعاونی‌ها حمایت کنند تا بتوان زمینه رقابت آن با سایر بخش‌های اقتصادی در کشور فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی صبح پنجشنبه در چهاردهمین دوره جشنواره تعاونی های برتر استان اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید سهم تعاونی های کشور از تولید ناخالص ملی و اشتغال حدود ۲۵ درصد باشد اما علیرغم تلاش ها، تاکیدات و حمایت ها به دلیل عدم شفافیت و نبود آمار دقیق از صادرات و خدمات ارائه شده، سهم تعاونی ها بین هفت تا ۱۵ درصد بیان می شود.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف همه دستگاه‌ها باید از تعاونی‌ها حمایت کنند تا بتوان زمینه رقابت آن با سایر بخش‌های اقتصادی در کشور فراهم شود.

مازندرانی اذعان کرد: از محل طرح اشتغال روستایی 30 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌ها در استان پرداخت شده است. از دیگر مشوق‌هایی که دولت برای فعالیت‌های تعاونی در نظر گرفته پرداخت سهم بیمه کارفرما و معافیت مالیاتی تا سقف 25 درصد است.

وی ادامه داد: بخش تعاون به عنوان بخش جدید و نوپا، قابلیت رقابت با بخش دولتی و خصوصی را دارد اما کامل نبودن حمایت های دولتی، پرداخت نشدن تسهیلات با نرخ یک تا هفت درصد و برخی مشکلات دیگر باعث شده تا تعاونی ها نتوانند به جایگاه مناسب خود در کشور دست پیدا کنند.

مازندرانی با اشاره به فعالیت دو هزار و 700 تعاونی در استان اظهار کرد: حدود 90 درصد جمعیت استان در تعاونی‌ها عضویت دارند و یکی از بزرگترین تعاونی‌های استان، تعاونی مرزنشینان با 180 هزار نفر عضو است.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.