نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

استاندار گلستان با بیان اینکه تعهد تعیین شده اشتغال استان در سال جاری ۲۸ هزار و ۵۴۰است، اظهار کرد: تلاش داریم در سال ۹۸ بیش از ۳۳ هزار شغل در سطح استان ایجاد نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ، دکتر هادی حق شناس در جلسه کارگروه اشتغال استان ضمن گرامیداشت روز و هفته خبرنگار تصریح کرد: اگر ایجاد شغل کار سختی است اما دستگاه های اجرایی وظیفه دارند موانع ایجاد اشتغال را حذف و روند کار را تسریع نمایند.

وی با اشاره به نرخ ۱۱ درصدی بیکاری استان در بهار ۹۸ گفت: گلستان جز ۱۰ استان کشور در برخورداری از ظرفیت های بالقوه است و این رتبه زیبنده استان نیست و همه دلسوزان استان باید در تبدیل توانمندی های بالقوه به بالفعل همکاری داشته باشند.

استاندار گلستان اذعان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اجرای طرح کارورزی بستر مناسبی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم کرده و این بهترین فرصت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است که مهارت شغلی مورد نظرشان را آموزش ببینند و کارفرمایان نیز نیروی انسانی مورد نظرشان را از این طریق جذب کنند.

دکتر حق شناس با بیان اینکه در حال حاضر قریب به ۸۰ هزار نفر در استان بیکار هستند، یادآور شد: دستگاه های اجرایی باید بستر اشتغال را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کنند و همچنین باید با جذب منابع ملی طرح های بزرگ و ملی را اجرا کنیم.


برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.