نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیران دستگاهای اجرایی، نهادها و سازمانهای زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، هادی حق شناس ظهر امروز سه شنبه ۲۵ تیر در این نشست ضمن تبریک ایام گفت: مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مجموعه بزرگی است که با اقشار مختلف جامعه ارتباط دارد و این موضوع نیازمند صبوری و تحمل بالایی است. 

استاندار گلستان از مدیران این مجموعه خواست با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، با درک متقابل از وضعیت افراد مرتبط زیر مجموعه، برای حل مشکلات آنها تلاش کنند. 

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از وسیعترین سازمان ها و وزارتخانه هاست که هم در بعد اقتصادی شامل تولید، اشتغال، مهارت و تسهیلات و هم در بعد حمایت های اجتماعی با زندگی عامه مردم در ارتباط است و خدمات خود را به همه اقشار جامعه ارائه می دهد.

وی افزود: استان گلستان 249 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی، بیش از 40 هزار نفر بیمه شده روستائیان و عشایر، 29 هزار بازنشسته دولت و 42 هزار بازنشسته تامین اجتماعی دارد و بیش از 64 هزار نفر نیز از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

مازندرانی یکی از مهمترین وظایف این مجموعه را سیاست گذاری اشتغال و کمک به تولید عنوان و تصریح کرد: در سال گذشته 29 هزار و 800 شغل در گلستان به ثبت رسید که بیش از تعهد 20 هزار نفری استان بود و امسال نیز در کشور یک میلیون 90 هزار شغل تعهد شده که سهم استان 24 هزار نفر است و تا کنون 2 هزار 260 نفر در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

وی به تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر اشاره و اذعان کرد: از محل اشتغال روستایی بیش از 318 میلیارد تومان تسهیلات به 3 هزار 993 طرح پرداخت شد که از این لحاظ جزء رتبه های برتر کشور بودیم و از محل اشتغال فراگیر نیز بیش از 70 میلیارد تومان به 138 واحد اقتصادی برای 716 شغل پرداخت شد که این تسهیلات امسال به خود دستگاه های اجرایی محول شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: از محل مشاغل خانگی نیز در سال گذشته 27 میلیارد و 800 میلیون تومان به 2 هزار 398 نفر پرداخت شد که این اعتبارات امسال به 5 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است که در حال رایزنی برای افزایش سهم استان هستیم.

وی افزود: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی نیز 1200 سهم استان بود که 1270 نفر با کمک آموزش فنی و حرفه ای آموزش دیدند.

مازندرانی به مسایل کارگری در استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شکایات کارگری با کاهش 12 درصدی نسبت به سال 96 به 5 هزار 672 مورد رسید و میزان اخراجی ها نیز در سال 97، کاهش 6 درصدی را نسبت به سال 96 نشان می دهد.

وی اظهار کرد: در گلستان 2700 تعاونی فعال داریم که از این حیث نیز جزء استان های پیشرو هستیم و موضوعاتی از قبیل بیمه، مالیات و تسهیلات تعاونی ها از جمله مشکلات و مسایل قابل پیگیری در این بخش هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: نرخ بیکاری سه ماهه نخست سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 2.2 درصدی از 8.8 درصد به 11 درصد رسید که بیشترین دلیل آن پیامد سیل در ابتدای امسال بود.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.