نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظایف خود را به درستی انجام داده است

در پاسخ به درج مطلبی در خصوص وضعیت کارگران شرکت نامی طیور در یکی از پایگاه های خبری استان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به تشریح وضعیت کارگران در این واحد اقتصادی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، به دنبال درج مطلبی با عنوان «گلایه برخی کارگران شرکت نامی طیور» در پایگاه خبری گلستان ما، سعید دنکوب مدیر روابط کار استان در تشریح وضعیت کارگران در این واحد اقتصادی اظهار کرد: در شرکت نامی طیور که در زمینه تولید خوراک طیور فعالیت دارد، 40 کارگر مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: در راستای انجام وظایف قانونی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چندین مورد بازرسی در دو سال گذشته از این شرکت بعمل آمد که بازرسان ما با برخورد نامناسب روبرو شدند و اخطارهای لازم نیز به مدیران این شرکت در خصوص رعایت موارد قانونی داده شد.

دنکوب اذعان کرد: با توجه به اظهارات کارگران و مواردی که در هیات های تشخیص مطرح شد، در این شرکت ایراداتی از قبیل عدم پرداخت بیمه برای برخی از پرسنل، عدم پرداخت مزایای حقوقی از جمله حق مسکن، بن، عائله مندی و سنوات و همچنین عدم پرداخت تعطیل کاری، جمعه کاری و اضافه کاری و نیز عدم پرداخت عیدی بر اساس قانون را می توان اشاره کرد.

مدیر روابط کار گلستان تاکید کرد: این شرکت همکاری مناسبی با اداره کار شهرستان نداشته و از سال 96 تا کنون در 3 نوبت به دادگستری معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظایف قانونی خود را به درستی انجام داده است و رسیدگی به موضوعات مطرح شده باید از سوی مراجع قانونی پیگیری شود.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.