نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار برگزار شد

همزمان با هفته کاروکارگر و به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی وسلامت کار، گردهمایی بزرگ فعالان بخش ایمنی و بهداشت استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، همزمان با هفته کاروکارگر و به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی وسلامت کار مصادف با 28 آوریل، گردهمایی بزرگ فعالان بخش ایمنی و بهداشت استان با مشارکت بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و انجمن ها و تشکل های صنفی کارفرمایی و کارگری و مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای استان در گرگان برگزار شد.

سعید مازندرانی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستاناظهار کرد: روزجهانی ایمنی و سلامت شغلی در واقع یک فعالیت سالیانه بین المللی برای نهادینه کردن کار سالم و ایمن در سرتاسر جهان است که هر ساله به منظور ارتقاء آگاهی های مردم و همچنین افزایش امنیت و سلامت در محیط کار بر گزار می شود.

وی افزود: سازمان بین‌­المللی کار امسال شعار"آینده کاری ایمن وسالم " در پی توسعه فرهنگ ایمنی و بهداشت کار در جهان را مطرح کرده است و در حالی که آینده پیش رو، چالش های جدیدی را برای ایمنی و سلامت در محل کار ارائه می دهد، برای دولت ها، کارفرمایان، کارگران و سایر شرکای اجتماعی مهم است تا از همه فرصت هایی را که برای دستیابی به یک آینده ایمن و سالم برای همه ایجاد می شود استفاده کنند.

وی بر ارتباط موثر و همسو بودن تلاش برای توسعه و رونق تولید و اشتغال با گسترش فرهنگ ایمنی و سلامت کار در رسیدن به  "توسعه پایدار" تاکید کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: مسلماً خلق آینده کاری ایمن و سالم، نیازمند همکاری سازمان­‌ها و ارگان­‌های مختلف از جمله مراجع  قانونگذاری، دستگاه‌های اجرایی ذی­ربط، سازمان‌های بیمه­‌گزار، تشکل­‌های کارفرمایی و کارگری، اساتید و متخصصان این حوزه خواهد بود.

علی اخوان مهدوی رئیس بازرسی کار استان نیز ضمن ارائه چکیده ای از "گزارش سازمان بین المللی کار(ILO) بر اساس 100 سال تجربه، برنامه های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در خصوص راهبری ایمنی در کارگاه های مشمول قانون کار تبیین کرد.

گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار برگزار شد

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.