نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: تعهد اشتغال گلستان ۱۴۸ درصد محقق شد/ کاهش نرخ بیکاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از تعهد ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان ۱۴۸ درصد محقق و بیش از ۲۹ هزار شغل ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی گلستان به نقل از مهر، سعید مازندرانی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: در بخش تسهیلات روستایی ۳۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان ابلاغ شد که بیش از ۳۱۳ میلیارد و ۵۰۰ تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی با اشاره به جذب ۹۵ درصدی تسهیلات روستایی گلستان، افزود: با پرداخت این تسهیلات به سه هزار و ۹۰۲ طرح برلی ۶ هزار و ۴۴۴ نفر اشتغال ایجاد شد.

مازندرانی با بیان اینکه فقط ۲۶ درصد از این میزان تسهیلات به بانوان پرداخت شده است، ادامه داد: ۵۳ درصد از تسهیلات مربوط به طرح های جدید، ۴۰ درصد به طرح های توسعه ای و هفت درصد به سرمایه در گردش پرداخت شد.

وی با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده اشتغال فراگیر گلستان ۴۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که فقط ۶۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن جذب شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به کاهش ۲.۴ درصدی نرخ بیکاری و افزایش نیم درصد مشارکت گلستان نسبت به سال گدشته خاطرنشان کرد: سال گدشته ایجاد ۲۰ هزار شغل را تعهد کرده بودیم که ۱۴۸ درصد آن تحقق پیدا کرد و برای بیش از ۲۹ هزار نفر در گلستان اشتغال ایجاد شد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.