نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: سیل به بیش از چهار هزار نفر در  حوزه صنایع دستی خسارت وارد کرد.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از خسارت سیل به بیش از چهار هزار نفر در  حوزه صنایع دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در دومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت کار اظهار کرد: بحث سیل در استان گلستان از تاریخ 29 اسفندماه آغاز شد و  طی روز 3 بارندگی بیش از 300 میلیمتر بارش یعنی حدود 7 ماه بارندگی استان در استان گلستان به وقوع پیوست که طی صد سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی افزود : دست بردن در طبیعت، خانه سازی در حریم رودخانه، عامل طبیعی و... از جمله علت های بروز سیل در استان نام برده شده که سه شهر گنبد کاووس، آق قلا و گمیشان به شکل جدی و شهر های بندرترکمن، مینودشت و آزادشهر هم تاحدودی درگیر سیل شدند.

مازندرانی گفت: طبق گفته مسئولان امر 5 هزار هکتار از اراضی گلستان نابود شده ودیگر امکان برداشت محصول نیست و باید فکری برای آینده کشاورزان کرد.

وی تصریح کرد: در این ایام 18 هزار واحد مسکونی آسیب دیده اند که هفت هزار واحد آن نیازمند بازسازی مجدد بوده و همچنین 120 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان دچار آبگرفتگی شدند.

مازندرانی ادامه داد: ما در شهرهای گنبدکاووس، آق قلا و گمیشان بیش از 10 هزار قالی باف داریم که اکثر آن ها دار قالی شان در خانه بوده و دچار خسارت شده اند که بسیاری از آن ها وام های خوداشتغالی گرفته اند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: طبق برآوردهای انجام شده بیش از 4 هزار نفر در بحث صنایع دستی آسیب جدی دیده اند.

مازندرانی از خسارت به 6 معدن استان خبر داد و اذعان کرد: اکثر معادن استان دچار آبگرفتگی شده اند و500 نفر برای دریافت بیمه بیماری معرفی شده اند.

وی تصریح کرد:بسیاری از مرغداری های استان دچار خسارت شده اند و حدود 800 هزار قطعه مرغ از بین رفته است.

وی افزود: درآمد استان نصف استان های دیگر بوده وباید به آن توجه شود، در بحث مشاغل خانگی هم باید بودجه ای در نظر گرفته شود تا به صاحبان این مشاغل وام پرداخت شود.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.