نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

استاندار گلستان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای جذب اعتبارات در مسیر اشتغال زایی استان، اظهار کرد: تا کنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سامانه اشتغال استان ثبت شده و این میزان تحقق 140 درصدی اقدامات استان نسبت به تعهد خواسته شده دولت را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در جلسه کارگروه اشتغال استان، گفت: نباید اعتبارات ارزان قیمت معطل بماند و ما با توجه به اینکه دولت در شرایط سختی این اعتبارات را ابلاغ می کند، تمام توان خود را در مسیر جذب بسیج کرده ایم تا بتوانیم این اعتبارات را در مسیر اشتغال و توسعه استان بکار گیریم.
وی افزود: با همکاری معاونت امور اقتصادی و اداره کل کار باید دو کارگروه ویژه جهت اعتبارات حمایتی و فراگیر شکل گیرد و ظرف یک ماه آینده خروجی های لازم را ارائه دهند.
وی با اشاره به فعالیت دستگاه های اجرایی در زمینه اشتغال گفت: دستگاه‌هایی که بیشترین تعهد اشتغال را اجرا کردند تشویق و دستگاه‌هایی که کمترین تعهد را انجام دادند تذکر کتبی و برخورد لازم از سوی دبیرخانه نسبت به آنها صورت خواهد گرفت.
 دکتر هاشمی بیان کرد: ارزیابی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد انحراف زیادی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد اما کمترین تخلف هم برای ما مهم است و باید به بانک‌ها اعلام شود که به این افراد تسهیلاتی تعلق نگیرد.
استاندار گلستان با بیان اقدامات خوبی که در حوزه اشتغال روستایی صورت گرفته، تصریح کرد: تا کنون 160 درصد اعتبارات روستایی ابلاغ شده و این نشان از دغدغه ایجاد اشتغال در این حوزه را دارد و تلاش داریم این فعالیت ها کماکان ادامه داشته باشد.
دکتر هاشمی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در زمینه معیشت و اشتغال مردم، خاطر نشان کرد: طی سال 97 علی رغم اینکه دولت ایجاد 20 هزار شغل را در تعهد گلستان قرار داده بود، مدیریت استان ایجاد 30 هزار شغل را تعهد کرده است.

تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.