نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد: حمایت از 3هزار و 445 طرح اشتغالزا در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از حمایت دولت از 3 هزار و 445 طرح اشتغالزایی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان مراوه تپه ضمن تشریح اهمیت موضوع اشتغال و برنامه های دولت درزمینه صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید اظهار کرد: علاوه براینکه در تمامی برنامه ها تلاش کردیم صیانت از اشتغال موجود را داشته باشیم باعنایت ویژه استاندار و همراهی و تعامل خوب مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و فرمانداران و استقبال مجریان سرمایه گذاری در استان، تاکنون 3 هزار و 445 طرح از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و فراگیر، موفق به اخذ تسهیلات به میزان 289 میلیارد تومان و با پیش بینی 5 هزار 690 فرصت شغلی شدند.

وی افزود: سهم جذب اعتبارات شهرستان مراوه تپه از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری تاکنون 225 طرح با تسهیلات 130 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 283 نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: در زمینه حمایت از تولید و اشتغال علاوه بر اعطای تسهیلات، طرح های کارورزی و مشوق بیمه ای کارفرمایی و طرح مهارت آموزی در حال اجراست و کارفرمایان و کارجویان واجد شرایط می توانند ازاین خدمات بهره مند شوند.

مازندرانی تصریح کرد: اطلاع رسانی بسته های تشویقی و حمایتی و معافیت های بیمه ای در جامعه ازسوی رسانه ها و دستگاه های اجرایی و تشکل های مرتبط، موجب مشارکت بیشتر و بهتر بخش خصوصی در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال خواهد شد.

دودانگی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان نیز گفت: افزایش اشتغال و کاهش بیکاری بعنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی است و دراین زمینه باتوجه به گزارش مرکز آمار کشور، استان گلستان در نرخ مشارکت اقتصادی در پاییز 97 (38.2درصد) و در مورد نسبت اشتغال در پاییز 97 (34.1درصد) نسبت به فصل مشابه درسال 96 افزایش داشته و همچنین درخصوص نرخ بیکاری در پاییز 97 (10.7درصد) درمقایسه با فصل پاییز 96 (12.7درصد) بود که نشانگر کاهش نرخ بیکاری در استان گلستان است.

وی افزود: در استان از طرح هایی که منجر به ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و کسب و کار پایدار شود حمایت می کنیم و در رفع مشکلات احتمالی آنها اقدام ویژه داریم.

دودانگی تاکید کرد: تزریق اعتبارات روستایی و عشایری در روستاها و مناطق محروم موجب رونق اقتصادی و افزایش انگیزه خواهد شد و ماندگاری در روستائیان را به همراه دارد ولی ضرورت نظارت دقیق بر طرح های اشتغالزایی موضوعی است که نباید از آن غافل شد.

غراوی فرماندار مراوه تپه نیز ضمن ارائه گزارش از وضعیت شهرستان گفت: دولت با هدف کاهش بیکاری و اشتغالزایی خدمات خوبی ارائه می دهد و باتوجه به ظرفیت خوب این شهرستان نیاز هست ضمن افزایش تسهیلات کم بهره در سهم بخش کشاورزی در این منطقه اقدامات دراین زمینه هدفمند شود.

وی از رؤسای دستگاه های اجرایی شهرستان خواست درزمینه بررسی و نظارت بر طرح های اشتغالزایی با کمیته های نظارتی نهایت همکاری را داشته باشند.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.