مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: 205 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: 205 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: امسال 205 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان پرداخت و برای چهار هزار و 438 نفر از این محل شغل ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به نقل از ایرنا، سعید مازندرانی روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال گلستان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بیش از 481 میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی مصوب کمیته های شهرستانی و کارگروه استانی هم اکنون در بانک ها منتظر گرفتن تسهیلات هستند.
وی بدون اشاره به محل تهیه تفاوت اعتبار اظهار کرد: تاکنون 205 میلیارد تومان تسهیلات در این حوزه پرداخت شده که 43 میلیارد تومان بیشتر از سهم استان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیشترین نمودار فراوانی طرح های معرفی شده به بانک مربوط به پرورش دام سبک و سنگین و کمترین آن مربوط به بخش خدمات، بازرگانی و صنایع تبدیلی است.
مازندرانی افزود: در بخش پرداخت تسهیلات نیز بیشترین فراوانی مربوط به صنایع دستی، پرورش و فرآوری دام و طیور و زنبور داری و فرش دستباف بوده است.
وی با یادآوری در نظر گرفتن 427 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال فراگیر اظهار داشت: گلستان با پرداخت 52 میلیارد تومان تسهیلات جزو پنج استان برتر کشور قرار دارد.
به گفته وی، گلستان در بخش اشتغال فراگیر 11 میلیارد تومان طرح ملی جدا از طرح های استانی دارد که بزرگترین آن احداث هتل پنج ستاره است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: در بخش مشاغل خانگی هم در نیمه نخست امسال 119 میلیارد و 200 میلیون تومان برای استان تعیین و تا مهر ماه تمام آن جذب و برای هزار و 932 نفر شغل ایجاد شد.
مازندرانی ادامه داد: در بحث اعتبارات جدید، امسال 27 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات برای استان گلستان تعیین شد که 11 میلیارد و 490 میلیون تومان از آن به بانک معرفی و در حال پرداخت است.
به گفته وی، بر اساس بررسی سامانه رصد از مجموع سهمیه 30 هزار اشتغالزایی تعهد امسال استان گلستان تاکنون برای 16 هزار و 26 نفر شغل ایجاد شده است.
وی افزود: نرخ بیکاری گلستان در فصل بهار سال گذشته 13،6 درصد بود که در بهار امسال به 8،8 درصد کاهش پیدا کرد و این آمار در تابستان با یک دهم درصد افزایش به 8،9 درصد رسید.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: