استاندار گلستان: در شش ماهه امسال اشتغال بیش از 10 هزار نفر در سامانه ثبت شده است

استاندار گلستان: در شش ماهه امسال اشتغال بیش از 10 هزار نفر در سامانه ثبت شده است

استاندار گلستان با تاکید اینکه در شش ماهه اول سال 10 هزار و 524 نفر در سامانه ثبت اشتغال شده است، اظهار کرد: جایگاه گلستان در پرداخت تسهیلات روستایی در این مدت رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در یازدهمین کارگروه اشتغال استان که با حضور کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، تصریح کرد: 4 کارگروه ویژه در بانک های طرف قرار داد با تسهیلات ارزان قیمت روستایی مستقر بودند که با همکاری دستگاههای اجرایی و بانکها آمار پرداختی استان از 12درصد به82درصد رسید.
وی با اشاره به اشتغال 21 هزار و 593 نفری ایجاد شده در سال 96 ، یادآور شد: ایجاد 30 هزار شغل در استان برای سال97 پیش بینی شده است.
استاندار گلستان با بیان اینکه استان ازلحاظ میزان پرداختی تسهیلات در سال 97 رتبه چهارم را در کشور کسب کرده است، یاد آور شد : دستگاه های اجرایی و بانک ها در پرداخت تسهیلات راستی آزمایی داشته و دقت بیشتری نمایند.
هاشمی تأکید کرد: اعتقاد داریم اگر استانداران مسئول جذب این اعتبارات هستند باید بانک هایی که طرف قرارداد قرار می گیرند را خودشان انتخاب کنند.
وی با قدردانی از بانک هایی که در راستای خدمات دولت و همسو با مردم حرکت می کنند، خاطر نشان کرد: باید با کار کارشناسی و تقسیم کار درست تلاش کنیم تکانی جدی در عرصه اشتغال داشته باشیم.
استاندار گلستان برای بانک هایی که اعتبارات دستگاه های اجرایی جهت ارائه تسهیلات به مردم نزد آنهاست ضرب العجل تعیین و اظهارکرد: باید پول های ارزانی که دولت بر اساس توافق دستگاه های اجرایی به بانک ها داده است هرچه سریعتر در اختیار بنگاه ها قرار گیرد.
هاشمی با اشاره به اینکه هیچ موضوعی برای دستگاه های اجرایی مهمتر از اشتغال نیست، خاطر نشان کرد: همه این اقدامات برای تسهیل در انجام کار است و امیدواریم طی دو یا سه هفته آینده شاهد تحول در تحقق جذب اعتبارات باشیم.
وی در پایان از دبیرخانه کارگروه خواست عملکرد این حوزه را مستند سازی کرده و با تهیه کلیپ کارگروه اشتغال، در سطح استان و کشور توزیع شود.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: