مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: بیش از 300 رشته شغلی در اشتغال روستایی حمایت می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: بیش از 300 رشته شغلی در اشتغال روستایی حمایت می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: دولت با ارائه تسهیلات در بخش اشتغال روستایی از بیش از 300 رشته شغلی در استان حمایت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جمع دهیاران در بخشداری چشمه ساران اظهار کرد: تا کنون بیش از 150 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی پرداخت شد که 35 درصد آن مربوط به دامداری است در حالی که بیش از 300 رشته شغلی در طرح اشتغال روستایی مورد حمایت دولت هستند.

وی در این جلسه که با حضور ابراهیمی نماینده مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه تمرکز طرح ها بر روی یک ظرفیت خاص در استان می تواند یک آسیب باشد، افزود: فرآورده های دامی، سردخانه، گیاهان دارویی، صنایع چوبی، گلخانه، صنایع دستی، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از رشته های بخش خدمات، کشاورزی و صنعت مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

مازندرانی بیان کرد: در موضوع شیلات ظرفیت های بسیار خوبی در استان وجود دارد و برای حمایت، از طرح های شیلاتی استقبال می کنیم. هرچند یکی از مشکلات اساسی در بحث شیلات مجوزهای مربوط به آب است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در خصوص وثایق و تضامین بانکی تصریح کرد: افرادی که مشکل ضمانت دارند می توانند با مراجعه به بانک توسعه تعاون و از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری و با چک و سفته تا سقف 250 میلیون تومان ضمانت نامه بانکی دریافت کنند.

علیرضا ابراهیمی نماینده شهرهای آزادشهر، رامیان و بخش های فندرسک و چشمه ساران اظهار کرد: وضعیت اقتصادی امروز شرایط سختی را برای مردم به دنبال داشته است و این درحالی است که نظام سلطه و استکبار با همراهی کشورهای عربی منطقه قصد بر زمین زدن نظام اسلامی و دور کردن مردم از حاکمیت را دارند.

وی تصریح کرد: شرایط کشور با توجه به چهل سالگی انقلاب بسیار حساس است و دشمن علنا به زبان می آورد که ایران نباید جشن چهل سالگی را بر پا کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه فشارها بر مردم و ملت از ابتدای انقلاب بوده و در حال حاضر شکل جدی تری به خود گرفته است، تاکید کرد: همه مسئولین باید تلاش کنند دغدغه مردم را داشته باشند و برای رفع مشکلات آنها تمام توان خود را بکار گیرند.

وی مشکل بخش چشمه ساران نبود سرمایه گذار عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت تسهیلاتی که به استان اختصاص پیدا کرده، شاهد رونق اقتصادی به ویژه در روستاها باشیم.

جفایی بخشدار چشمه ساران نیز به ظرفیت های این بخش اشاره کرد و گفت: در بخش چشمه ساران افراد مبتکر و آماده به کار داریم اما به دلیل نبود سرمایه گذار این ظرفیت مغفول مانده است.

وی افزود: صنعت زغال، استفاده از رودخانه برای پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی و همچنین استفاده از ارزش افزوده زرشک تولیدی این منطقه می تواند موجب اشتغال پایدار در بخش چشمه ساران شود.

بخش چشمه ساران بخشی در شهرستان آزادشهر دراستان گلستان با جمعیتی بیش از 15هزار نفر است که دارای موقعیت دشتی و کوهستانی می باشد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: