نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت

رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

با حضور فرمانده سپاه نینوا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جامعه کارگری و کارفرمایی، رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی با عنوان «شیفت ایثار» در شهرک صنعتی حیدرآباد گرگان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، صبح سه شنبه با حضور فرمانده سپاه نینوا گلستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران دستگاه های اجرایی و جامعه کارگری و کارفرمایی،رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی 'شیفت ایثار' در یک واحد تولیدی سوله و سازه های فولادی در شهرک صنعتی حیدرآباد شهرستان گرگان آغاز و از کارگران این واحد با اهدای چفیه به تعدادی از آنها، قدردانی شد.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در حاشیه این رزمایش اظهار کرد: قشر کارگری ما جهادی و ایثارگر هستند و ما امروز شاهد جنگ اقتصادی هستیم.

وی با بیان این که تولید در جامعه امید ایجاد می کند، افزود: برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، جهادی بالاتر از سرمایه گداری روی تولیدات داخلی و بومی سازی اقتصاد و کالاها نداریم.

وی افزود: در زمان جنگ سخت و نابرابر که تمام شرق و غرب و دشمنان در مقابل نظام اسلامی قرار گرفته بودند و هدف آن‌ها آبرو، ناموس و تمامیت ارضی بود؛ توده‌های مردم در مقابل دشمن ایستادند و به رهبری امام(ره) سربلند شدیم. جنگ اقتصادی و روانی که دشمن به راه انداخته، پیچیدگی‌های خاصی دارد. در این جنگ بخشی از ایستادگان در برابر دشمن، جامعه تولید و کارگری هستند.

سردار حسین معروفی افزود: امروز جهادی بالاتر از تولید داخلی نیست و باید به توان و بازوی جوانان خود توجه کنیم، بسیاری مواقع در کشور ما کارخانه‌ها تعطیل شدند در حالی که در کشورهای دیگر کارخانه راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از استحکام درونی در بعد اقتصادی است، تصریح کرد: بیشترین افراد نیازمند کشور ما کارگران هستند با این وجود همچنان کار می‌کنند و پاک‌ترین و سالم‌ترین زندگی را دارند.

فرمانده سپاه نینوا استان با بیان اینکه زندگی کارگری، پاک‌ترین و حلال‌ترین نوع زندگی است، گفت: کارگرانی نانی را که به خانه هایشان می‌برند نه از زبان بلکه از بازوان آن‌هاست. این ایثار و از خودگذشتگی قشری که خود سخت ترین شرایط را دارند تکرار ایثارگری های دوران دفاع مقدس است.

سرهنگ امیر علی یعقوبی فر رییس سازمان بسیج کارگری استان گلستان اظهار داشت: در گلستان از امروز 20 شهریور قدردانی از کارگران حاضر در شیفت ایثار و در 20 پایگاه بسیج کارگری مستقر در واحدهای تولیدی دارای یک هزار عضو اجرا می شود.

وی افزود: این کارگران در ساعاتی قبل از آغاز کار یا بعد از پایان کار به صورت رایگان با عنوان ایثار برای تداوم تولید در واحد تولیدی خود فعالیت می کنند.

به گفته وی، خدمت رسانی در شیفت ایثار درحالی بوده که برخی از کارگران این واحدها بابت یک تا سه ماه حقوق و دستمزد کار در ساعات اداری مطالبات پرداخت نشده دارند.

وی افزود: در گلستان بیش از 50 هزار نفر کارگر عضو بسیج کارگری هستند.

شرکت سوله و سازه های فولادی استرآباد دارای 120 کارگر است و برخی کارگران آن هر روز بین 30 تا 60 دقیقه جدای از موظفی خود به صورت رایگان برای واحد کار می کنند. این شرکت با تولید سالانه 6 هزار تن سوله و سازه های فولادی، 70 درصد محصولات خود را به کشورهایی از جمله قطر، ترکمنستان، عراق، قزاقستان، آذربایجان و تاجیکستان، صادر می کند.

رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 رزمایش «شیفت ایثار» در واحدهای کارگری گلستان برگزار شد

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.