مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: افتتاح ۲۰ طرح با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: افتتاح ۲۰ طرح با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۲۰ طرح تعاونی با بیش از ۱۴۸ هزار میلیون ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال ۸۶ نفر در هفته تعاون امسال در استان گلستان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته تعاون اظهار کرد: در هفته تعاون 20 طرح با سرمایه‌گذاری 14 میلیارد و 800 میلیون تومان به صورت متمرکز روز 12 شهریور ساعت 10 صبح در اتحادیه حمل و نقل کامیونداران استان به بهره‌برداری می‌رسد این طرح‌ها برای 86 نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

وی افزود: این طرح ها شامل؛ دوخت لباس سنتی، تولید صنایع چوبی، حمل و نقل، تولید قارچ دکمه ای، گاو شیری، فرش دستباف، خرید کمباین، گردشگری، مسکن، سازمان مردم نهاد، تولید و کاشت نهال، تامین نیروی کار، تاسیسات ساختمان، اجرا و مشاوره کسب و کار و کارآفرینی، خدمات رفاهی و معاینه فنی خودرو در سطح استان است.

مازندرانی تصریح کرد: برای راه اندازی این 20 طرح 7 میلیارد و 461 میلیون تومان آورده متقاضیان بوده و 7 میلیارد و 323 میلیون تومان تسهیلات از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان پرداخت شده است.

وی بر لزوم توسعه بازار تعاونی و برندهای تعاونی تاکید و تصریح کرد: از تعاونی‌هایی که در زمینه برندسازی محصولات استان تلاش کنند حمایت مالی و آموزشی خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان افزود: نمایشگاه فروش محصولات تعاونی‌ها در مرکز استان و شهرستان‌های بزرگ گلستان فردا افتتاح می‌شود که تاکنون 30 تعاونی اعلام حضور کردند.

وی اظهارداشت: الگوی اقتصاد تعاونی بر مبنای تعالیم اسلامی، الگوی مناسبی برای رونق تولید، رفع بیکاری، ایجاد اشتغال، کنترل رکود و تورم، توزیع عادلانه ثروت و درآمد در جامعه و همچنین جلوگیری از انحصار اقتصادی است.

مازندرانی با بیان اینکه 10 هزار تعاونی در استان گلستان به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد 2 هزار و 650 تعاونی در استان فعال است که بیش از 23 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده‌اند.

وی از ثبت یکصد و 84 تعاونی جدید در یکسال گذشته خبر داد و گفت: این تعاونی ها با دو هزار و 238 عضو و اشتغالزایی یک هزار و 630 نفر به ثبت رسیده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به پرداخت تسهیلات رونق تولید و اعتبارات روستایی به تعاونی ها، افزود: از اواخر سال گذشته تا کنون؛ ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۳۶ تعاونی استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به نظارت بر تعاونی های استان، اظهارداشت: بیش از دو هزار مورد نظارتی بر عملکرد تعاونی های استان در یکسال گذشته انجام شده است و سعی شده تا با حضور در تعاونی های مختلف و مجمع عمومی، از نزدیک بر نحوه فعالیت تعاونی ها نظارت داشته باشیم تا جلوی انحرافات گرفته شود.

مازندرانی خاطرنشان کرد: تلاش شد تا 100 درصد فعالیت تعاونی ها به خود تعاونی ها واگذار شود و تمامی فعالیت های تعاونی ها به صورت الکترونیکی انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از تجلیل 18 تعاونی برتر در جشنواره تعاونی های برتر استان خبر داد و گفت: این مراسم فردا در سالن همایش اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار می شود.

وی افزود: این تعاونی ها در بخش های گردشگری، صنعتی، فرش دستبافت و ... فعالیت داشته اند.

مازندرانی با اشاره به فعالیت 13 تعاونی مرزنشینان در استان گلستان اظهارداشت: بیش از 180 هزار نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند که یکی از ظرفیت‌های شناخته نشده در استان به شمار می‌رود.

وی در ادامه به ظرفیت‌های صادراتی تعاونی‌های استان هم اشاره کرد و گفت: سال گذشته به ارزش بیش از 17 میلیون دلار کالا و محصولات تولیدی تعاونی‌ها که عمدتا شامل موادغذایی و صنایع دستی بوده، به کشورهای مختلف صادر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: فرهنگ تعاون و کار گروهی در استان ضعیف است در حالیکه از نظر حمایت‌های تسهیلاتی محدودیتی نداریم اما علاقه مردم به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به کارهای تعاونی در استان اندک است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: افتتاح ۲۰ طرح با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در هفته تعاون

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: افتتاح ۲۰ طرح با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در هفته تعاون

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: افتتاح ۲۰ طرح با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در هفته تعاون

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: