سرپرست وزارت تعاون: شرایط کشور به لحاظ شاخص های پیشرفت امیدوارکننده است/جنگ روانی در کشور مهار شود

سرپرست وزارت تعاون:  شرایط کشور به لحاظ شاخص های پیشرفت امیدوارکننده است/جنگ روانی در کشور مهار شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرایط عمومی کشور به لحاظ برخورداری از شاخص های پیشرفت و توسعه مطلوب و امیدوار کننده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، انوشیروان محسنی بندپی عصر پنجشنبه در دهمین جلسه کارگروه اشتغال گلستان در گرگان اظهار داشت: یکی ازعواملی که باعث شده لمس این شرایط امیدوار کننده برای مردم دشوار باشد، جنگ روانی دشمن بوده و باید این توطئه ها را خنثی کرد.

وی افزود: برنامه ریزان و طراحان نقشه های روانی، ایجاد مستمر و مداوم توطئه ها را در دستور کار داشته و می خواهند با دلسرد کردن مردم، خدمات و اقدامات موثر انجام شده را کمرنگ کنند.

وی اذعان کرد: نرخ بیکاری گلستان در بهار امسال نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش یافته و شرایط امیدوار کننده است اما هنوز نتوانسته ایم جنگ روانی را مهار کنیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که در سال های گذشته برخی از سرمایه های اجتماعی را از دست داده ایم و باید دوباره ترمیم شود، گفت: در دو سال اخیر سالانه ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم اما نتوانستیم شرایط روانی را مهار کنیم.

وی ادامه داد: این اقدامات موثر و امیدوار کننده دولت آنگونه که انتظار می رفت در جامعه بازتاب نداشته که مسوولین باید بیشتر از ظرفیت رسانه ها برای بیان عملکردها و تزریق بیشتر آرامش و امید به جامعه استفاده کنند.
محسنی گفت: دولت تاکید زیادی بر ایجاد شغل داشته و می کوشد با بهره مندی از ظرفیت های بومی استان ها و اعطای تسهیلات مورد نیاز، به تقاضای بازار و مردم برای ایجاد شغل پاسخ گوید.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مرکز آمار گزارشی داده که میانگین درآمد شهری در سال گذشته 36 میلیون و 700 هزار تومان بوده و در استان گلستان این رقم 31 میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: متوسط درآمد روستایی در کشور 20 میلیون و 184 هزار تومان بوده و در استان گلستان 19 میلیون و 100 هزار تومان بوده است.

وی گفت: ما روستاها را هدف‌گذاری کردیم و هیچ دولتی مثل این دولت با این برنامه‌های علمی و اغنا کننده در روستاها سرمایه‌گذاری نکرده‌ و در استان‌ها به شدت برای روستاها تلاش شده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: روستاها کانون تولید و ثروت‌آفرینی هستند و روستاها منشا توسعه و پیشرفت هستند و می‌توانیم با این هدفگذاری و رصد اقدامات خوب اقتصادی را در روستاها و در نتیجه در شهرها شاهد باشیم.

وی، توسعه کشت توتون را یکی از ظرفیت های مهم گلستان برای افزایش فرصت های اشتغال دانست و گفت: تغییر در قیمت گذاری و ضمانت خرید این محصول می تواند کشاورزان گلستانی را برای کشت آن ترغیب و زمینه ایجاد مشاغل جدید را فراهم کند.
به گفته وی، پرداختن و گسترش کشت توتون می تواند بیش از 10 هزار شغل ایجاد کند که این ویژگی مهم در کنار تولید محصولی سالم و با کیفیت، ضرورت توسعه آن را بیشتر می کند.

محسنی بندپی در خصوص پتروشیمی گلستان، تاکید کرد: قصدمان این است که بنگاه‌های ضررده را بفروشیم و اگر شما در استان سرمایه‌گذاری را پیدا کردید من وقت فوق‌العاده می‌گذارم که در قسمتی از این کار مشارکت کنیم که سرنوشت این پروژه به سرعت به نتیجه برسد.

وی گفت: توجه ما به اشتغال پایدار است زیرا این اشتغال به ثروت‌آفرینی منجر می‌شود.

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: