محسنی بندپی: ۶۰۰ میلیارد تومان برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی اختصاص یافت

محسنی بندپی: ۶۰۰ میلیارد تومان برای توانمندسازی مددجویان بهزیستی اختصاص یافت

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این دولت سامانه‌ای را ایجاد کردیم تا افرادی که کمتر از مبلغ مستمری‌های ما درآمد دارند، ثبت‌نام کنند و از طریق این سامانه ۷۶۰ هزار خانوار با درآمد اندک را شناسایی کردیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، انوشیروان محسنی بندپی امروز در مراسم افتتاح متمرکز طرح های هفته دولت گرگان اظهار داشت: روند افزایش مستمری پرداختی به مددجویان زیرپوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف کاهش فقر و زمینه سازی برای توانمندسازی آنان همچنان ادامه خواهد یافت.

وی افزود: در اوج درآمدهای نفتی کشور مستمری مددجویان یک نفره 530 هزار و خانواده های پنج نفره یک میلیون ریال بود اما از پارسال دولت این مبالغ را با هدف توانمندسازی و توسعه اشتغال به ترتیب به یک میلیون و 680 هزار و 4 میلیون و 650هزار ریال افزایش داد. 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان داشت: سال گذشته کمیته امداد امام خمینی (ره) 2 هزار و 100 میلیارد تومان و بهزیستی 900 میلیارد تومان برای اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان هزینه کردند. امسال هم یک‌هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار در کمیته امداد امام خمینی(ره) و 600 میلیارد تومان برای توانمندسازی مددجویان پیش‌بینی شده است.

وی درباره برقراری مستمری و پرداخت وام‌های اشتغالزایی به پشت نوبتی‌های این 2 نهاد حمایتی اظهارداشت: در گذشته باید یک نفر از مددجویان به رحمت خدا می‌رفت تا بتوانیم فرد دیگری را اضافه کنیم اما سال گذشته در این دولت سامانه‌ای را ایجاد کردیم تا افرادی که کمتر از مبلغ مستمری‌های ما درآمد دارند، ثبت‌نام کنند.
محسنی بندپی افزود: از طریق این سامانه 760 هزار خانوار با درآمد اندک را شناسایی کردیم که با نگاه به توانمندسازی آنان، برقراری مستمری و پرداخت وام‌های اشتغالزایی را آغاز کردیم.
به گفته وی، نگاه دولت اشتغالزایی پایدار و مولد و نگاه علمی به اشتغال فراگیر و روستایی است که گلستان با قرار گرفتن در رده پنجم استان های دریافت کننده اعتبارات وام اشتغال روستایی، ازاستان های پیشرو اجرای این طرح است.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان گلستان ویژگی‌های منحصر به فردی دارد، گفت: نخستین ویژگی این استان امیدواری، انگیزه و روحیه بالای مردم آن است که همیشه جزء 10 استان نخست کشور در خصوص اعتماد سیاسی بودند و در انتخابات بیشترین مشارکت را داشته‌اند.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید، عقل و خردجمعی را بکار گرفته تا امیدواری را در جامعه ایجاد کند، خاطر نشان کرد: این دولت آگاه به رنج و مشکلات مردم بوده و تاکنون برنامه‌های دولت برای مبارزه با فقر مطلق و کاهش فقر موثر بوده است.
امروز با حضور محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار و نمایندگان استان گلستان، 141 طرح عمرانی، اقتصادی واشتغالزا هفته دولت به صورت متمرکز به بهره برداری رسید.

بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: