معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: در ارزیابی ها به دنبال ارتقاء کیفی دستگاه‌ها هستیم.

معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: در ارزیابی ها به دنبال ارتقاء کیفی دستگاه‌ها هستیم.

معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از ارزیابی مچ گیری نیست بلکه به دنبال ارتقاء کیفی دستگاه‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، صادقی در جلسه شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: هدف از ارزیابی دستگاههای مرتبط با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مچ گیری نیست بلکه به دنبال ارتقای کیفی دستگاه ها در جهت ارائه خدمت مطلوب تر به مردم و تحقق کامل اهداف سازمانی هستیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش ارزنده مدیران دستگاه های شورای هماهنگی افزود: در محورهای مورد بررسی ما، تغییراتی صورت گرفت که از طریق آسیب شناسی بازرسی های سال های گذشته و اعمال نظرات دستگاه ها، شاخص ها و محورهای بازرسی بهبود پیدا کرد.

معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بازرسی‌ها در چهار محور اصلی سلامت اداری، حقوق شهروندی، ارتباطات درون و برون سازمانی و شورای هماهنگی انجام گرفت و بر اساس آن دستگاه­های اجرایی بر اساس ماهیت و ساختار سازمانی خودشان در چهار گروه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: مستند سازی معیارها و محورهای ارزیابی یکی از عوامل مهم در ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سازمان امور اداری و استخدامی است و دستگاه ها در مستندسازی باید قوی تر عمل کنند.

صادقی اذعان کرد: در موضوع حقوق شهروندی با برپایی میز خدمت و واحد مشاوره می توان ضمن تکریم ارباب رجوع پاسخ آنان را در پیشانی اداره داد و از سردرگمی آنان در ادارات جلوگیری کرد.

وی ضمن قدردانی از مدیران دستگاههای شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، ارزیابی فضای عمومی را موقعیتی مناسب برای انتقال تجربیات و اعمال وحدت رویه در استانها برشمرد و بر نقش ارزنده آن در جهت هم افزایی در شورای هماهنگی تاکید کرد.

در ادامه طاهری عضو گروه ارزیابی فضای عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عملکرد دبیرخانه شورای هماهنگی استان گلستان گفت: شورای هماهنگی استان گلستان در سال گذشته ۱۲ جلسه برگزار کرد که 81 مصوبه در بر داشت و از این میان 67 مصوبه مشترک و 14 مصوبه تخصصی بود.

وی افزود: رعایت شایسته سالاری در انتصابات، تحقق 90 درصدی مصوبات شورای هماهنگی، تعامل مناسب با نمایندگان مجلس، دارا بودن بانک اطلاعاتی خوب، انتصاب مدیران درون سازمانی و اختصاص یک روز کاری ویژه پاسخگویی مدیران به ارباب رجوع از جمله نقاط قوت شورای هماهنگی گلستان بود.

میرزایی مسئول تیم ارزیابی فضای عمومی نیز با اشاره به جایگاه برتر استان گلستان در ارزیابی سال 95 تصریح کرد: هدف کمیته سلامت اداری شناسایی گلوگاه های فساد است و باید بر اساس اولویت به ارائه راهکار های مناسب در جهت رفع آنان اقدام کرد.

وی همچنین بر اطلاع رسانی درخصوص قوانین و مقررات، بروزرسانی شناسایی گلوگاه های فساد، اطلاع رسانی در زمینه حقوق شهروندی و توانمندتر کردن میز خدمت تاکید کرد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: