نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت

گلستان در جایگاه پنجم کشور در جذب وام اشتغال روستایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت که این استان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی رتبه پنجم استانهای کشور را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاونف کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گلستان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: استان های هرمزگان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و کرمان جلوتر از گلستان به ترتیب رتبه های اول تا چهارم جذب تسهیلات اشتغال روستایی را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: تاکنون دو هزار و ۴۱۱ طرح با اعتبار دو هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال برای ایجاد چهار هزار و ۵۹۳ فرصت شغلی در گلستان تثبیت شده است.

مازندرانی تصریح کرد: تا کنون دو هزار و ۳۵۸ طرح با ۲۴۹ میلیارد تومان تسهیلات و ایجاد چهار هزار و ۸۱۸ شغل به بانک‌های استان معرفی شده‌اند.
وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل به ۵۱۳ پرونده با اشتغال هزار و 72 نفر پرداخت شده است،خاطرنشان کرد: ۲۶ درصد تسهیلات پرداختی برای طرح‌های اشتغال روستایی در استان کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان بوده و کمتر از ۱۰ درصد تسهیلات بیش از یک میلیارد تومان است.

از وارد نکردن عملکرد دستگاه ها در ایجاد اشتغال در سامانه رصد گلایه کرد و گفت: بیش از ۶۰ درصد از تعهد شغل ایجاد شده توسط دستگاه ها در این سامانه ثبت نشده است.
وی افزود: امسال ۳۰ هزار شغل توسط دستگاه های اجرای گلستان تعهد شده است.
نرخ بیکاری در گلستان 11.7 درصد است.
استان گلستان یک میلیون و ۹۶۹ هزار نفر جمعیت دارد.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.