مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد: رتبه چهارم گلستان در پرداخت تسهیلات اشتغال در کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد: رتبه چهارم گلستان در پرداخت تسهیلات اشتغال در کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: با پرداخت 342 میلیارد تومان تسهیلات رتبه چهارم کشور را کسب کردیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، سعید مازندرانی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: تعهد اشتغال استان در سال گذشته ۱۹  هزار و ۴۰۰ شغل بود که تا پایان سال ۲۱ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد شد.

وی با اشاره به این که ۷۰۰ مورد از اشتغال ایجاد شده در سال گذشته مورد راستی آزمایی قرار گرفت و صحت ۸۹ درصد اشتغال ایجاد شده ثابت شد، افزود: تعهد اشتغال استان تا پایان سال ۲۰ هزار شغل است که در کارگروه اشتغال آن را ۵۰ درصد افزایش داده ایم و به ایجاد ۳۰ هزار شغل تا پایان سال متعهد شده ایم.

وی از تشکیل ۴ کمیته برای رصد و رفع مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغال استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای سال ۶ جلسه کارگروه اشتغال استانی، ۴۲ جلسه شهرستانی و ۱۶۲ جلسه کمیته‌های فنی شهرستانی برگزار شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: تاکنون دو هزار و ۴۱۴ پرونده برای دریافت ۷۷۴ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد بیش از هفت هزار شغل به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان معرفی شده اند.

وی از معرفی هزار و ۷۵۶ فقره پرونده برای دریافت ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها خبر داد و گفت: تاکنون ۳۱۵ پرونده ۳۴۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۸۰۸ شغل  دریافت کرده‌اند که از این نظر رتبه چهارم کشور را داریم.

به گفته وی تاکنون چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از پرونده‌های اشتغال استان از بانک ها عودت داده شده است و ۲۵۴ میلیارد تومان طرح در بانک‌ها در دست بررسی قرار دارد.

مازندرانی با بیان این که ۴۲۷ میلیارد تومان سهم استان در طرح اشتغال فراگیر بوده است، تصریح کرد: ۳۸۵ پرونده را برای دریافت ۵۷۴ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد دو هزار و ۷۶۹ شغل به دبیرخانه معرفی کرده ایم و تاکنون ۴۹ پرونده، ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

وی به میزان طرح های معرفی شده برای دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در استان هم اشاره و بیان کرد: از اعتبارات سال گذشته تاکنون ۲۰ میلیارد تومان طرح برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند و۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تسهیلات در این حوزه پرداخت شده و سهم استان در سالجاری از اعتبارات این بخش ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: