نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: اقدامات ادارات مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش های مختلف به مردم اطلاع رسانی شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: فشارهای اجتماعی در بحث رفاه بر عهده ماست و مباحث مربوط به آسیب های اجتماعی، بحث معلولین، افراد بی سرپرست و بد سرپرست، اشتغال و کارآفرینی و اشتغال فراگیر نشان می دهد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت خانه ای است که مسئولیت اجتماعی بالایی دارد.

وی افزود: در بحث کامیون داران برای حمایت از این صنف و کاهش هزینه کامیون داران، تامین اجتماعی قبول کرده است به جای هفت درصد چهار درصد سهم بیمه فرد را دریافت کند.

مازندرانی تصریح کرد: در زمانی که فشار و هجمه های زیادی در خصوص تحریم ها در برجام سایه افکنده ما با اتحاد و همدلی بتوانیم این گذرگاه سخت را هم عبور کنیم.

وی ادامه داد:  در بحث اشتغال در سال 96 عملکرد خوبی داشتیم و از19 هزار و 400 شغلی که تعهد کرده بودیم توانستیم 21 هزار و 166 شغل را در سامانه رصد ثبت کنیم، در کنار این موضوع اتفاقاتی نظیر تعطیل شدن بنگاه های اقتصادی هم وجود داشته است اما در همین موضوع حمایت تامین اجتماعی استان باعث شده بیش از چهار هزار نفر در استان از بیمه بیکاری برخوردار باشند، با این کار جلوی یک معضل و آسیب اجتماعی گرفته شد.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: این گروه که به هر بخش آن نگاه کنید جامعه هدف آن اقشار آسیب پذیر هستند از کارگران، بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان صندوق بازنشستگی، بهزیستی ، نهاهای بانکی و مالی و ... تشکیل شده و اکثرا تسهیلات خود را در اختیار اقشار آسیب پذیر قرار می دهند.

وی گفت: این ها نشان می دهد ما وظیفه سنگینی داریم و نیاز هست اقدامات ما گفته شود چه در جلسات و نشست های مختلف با مسئولان و چه در رسانه ها بازخورد آن به مردم داده شود.

مازندرانی خاطرنشان کرد: در جلسه کارگروه اشتغال، سهمیه اشتغال را در کنار سایر وظایف خطیر ادارات برای آنان درنظر می گیریم، مثلا بهزیستی یک هزار و 200 شغل ایجاد کند، وظیفه بهزیستی اشتغال نیست در کنار آن حمایت از افراد معلول و ... وجود دارد که این افراد را حمایت می کند و کارسنگینی است.

وی گفت: درکنار مسئولیت های سنگینی که دربخش رفاه، آموزش، تسهیلات بانکی و ... انجام می شود وضعیت اشتغال بر عهده این وزارت خانه گذاشته شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار امروز توانستیم نزدیک به 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال مربوط به روستایی پرداخت کنیم و رتبه چهارم کشور در این زمینه هستیم، در بخش اشتغال فراگیر هم 37 میلیارد تومان پرداخت داشته ایم و چندین طرح ملی تاییدشده داریم.

مازندرانی گفت: در بحث ادواج تسهیلات زیادی پرداخت می شود اما اسمی از آن ها برده نمی شود، در بحث حمایتی هم وام ها و تسهیلات مختلفی به زنان بی سرپرست داده می شود و فشار اجتماعی بر این است که ما در بحث اشتغال مشکل داریم و خدمات ارائه شده در سایر بخش ها دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه در بخش تامین اجتماعی در سال به بیش ازیک میلیون نفر خدمات ارائه می دهیم، گفت: کارهای خیلی خوبی در مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حال انجام است که نباید دست کم گرفته شود و باید معرفی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: اقدامات ادارات مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش های مختلف به مردم اطلاع رسانی شود

 

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.