تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت اشتغالزایی و رفع بیکاری خصوصاً در روستاها، اظهار کرد:تلاش داریم با همکاری دستگاه های اجرایی و فرمانداران تا پایان سال جاری 42 روستا را به عنوان روستای بدون بیکار معرفی نماییم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی ظهر 2 خرداد در نخستین جلسه کارگروه اشتغال استان در سال جاری با تاکید بر اهمیت اشتغال پایدار با رونق تولید داخلی اظهار کرد: 161 میلیارد تومان اعتبارات در اختیار بانکهای استان است و بانک ها حداکثر تا دو هفته آینده یک سوم از این مبلغ را در قالب تسهیلات به بنگاه های اقتصادی پرداخت می نمایند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 46 میلیارد تومان  تسهیلات به بنگاهها پرداخت شده است، خاطر نشان کرد:تنها در سه هفته گذشته 36 میلیارد تومان تسهیلات به بنگاهها پرداخت شده است که نشان از سرعت یافتن اعطای تسهیلات دارد .
وی افزود: برنامه محوری دستگاه های اجرایی باید در سال 97 توسعه یابد و برنامه ریزی ها با هدف رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال مد نظر باشد.
استاندار گلستان با قدردانی از بانک هایی که در راستای خدمات دولت و همسو با مردم حرکت می کنند، خاطر نشان کرد: باید با کار کارشناسی و تقسیم کار درست تلاش کنیم تکانی جدی در عرصه اشتغال داشته باشیم.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه هیچ موضوعی برای دستگاههای اجرایی مهمتر از اشتغال نیست،خاطر نشان کرد: : گلستان ازلحاظ میزان پرداختی تسهیلات در سال 97 رتبه چهارم را در کشور کسب کرده است.
وی با اشاره به اشتغال 21 هزار و 660 نفری ایجاد شده در سال 96 ، یادآور شد: ایجاد 30 هزار و 546 شغل در استان برای سال97 پیش بینی شده است.
استاندار گلستان با اشاره به اهمیت شناسایی طرح های بزرگ در شهرستان ها ، گفت: فرمانداران و مدیران تنها به طرح های کوچک توجه نداشته باشند بلکه تلاش کنند از ظرفیت طرح های بزرگ نیز استفاده نمایند و ما نیز طرح های بالای 2.5 میلیارد تومان را پس از تصویب در کارگروه استانی به کارگروه ملی ارسال می نماییم تا از اعتبارات در اختیار وزارتخانه استفاده شود.
دکتر هاشمی برای بانک هایی که اعتبارات دستگاه های اجرایی جهت ارائه تسهیلات به مردم نزد آنهاست ضرب العجل تعیین و اظهارکرد: باید پول های ارزانی که دولت بر اساس توافق دستگاه های اجرایی به بانک ها داده است هرچه سریعتر در اختیار بانگاهها قرار گیرد.
وی افزود: امسال تفاهم نامه حمایت از تولید و ایجاد اشتغال پایدار از منابع صندوق توسعه ملی برای نهادهای حمایتی بین رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی منعقده شده، 120 میلیارد تومان منابع جدید تسهیلاتی ارزان با 4 درصد به استان تعلق گرفته که اشتغالزایی4700 نفر را در گلستان به همراه خواهد داشت.
استاندار گلستان با بیان اینکه در روستاها تسهیلات 150 میلیون تومانی برای 200 دستگاه کمباین های بالای بیست سال واگذار می شود ، گفت: همین مبلغ نیز به صاحبان کامیون های مدل پایین در قالب تسهیلات روستایی به تعداد 100 دستگاه اعطا می شود.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه تا اکنون 403 میلیارد تومان تسهیلات با 1303 پرونده به کارگروه های استانی و شهرستانی معرفی شده،یاد آور شد: از این تعداد 690 پرونده با مبلغ 151 میلیارد تومان در کارگروه مصوب و برای پرداخت تسهیلات به بانکهای عامل ارسال شده است.
لازم به ذکر است در این جلسه مازندرانی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های سال 97 ارائه کرد و حاضرین در جلسه پیرامون آن به اظهار نظر پرداختند

تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

تلاش داریم در سالجاری 42 روستای بدون بیکار در گلستان داشته باشیم

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: