دیدار اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

دیدار اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های دستگاه های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان پرداخت و گفت: ۷۰ درصد مردم استان در زمینه‌های مختلف حمایتی، رفاهی، تسهیلاتی و اشتغالزایی از خدمات دستگاه‌های مرتبط با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استفاده می کنند.

وی افزود: امسال بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان توزیع کردیم که تحت عناوین اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و مشاغل خانگی در اختیار مردم قرار داده شده است.

مازندرانی تصریح کرد: در استان بیش از ۱۱ هزار تعاونی به ثبت رسیده است که خدماتی از قبیل آموزش توانمندسازی و تسهیلات به آنان ارائه می شود و در سال گذشته با پرداخت ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها رتبه اول را در کشور داشتیم.

وی اذعان داشت: در موضوع ایمنی و بهداشت کار بیش از ۲ هزار کارگاه را مورد بازرسی قرار دادیم و در بحث روابط کار نیز شاهد کاهش ۱۰ درصدی اخراج در کارگاه ها بودیم که همه این فعالیت ها در جهت حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار انجام گرفت.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل سهمیه استان گلستان در اشتغال زایی است که تاکنون ۱۸ هزار و ۱۷۸ شغل ایجاد شده است که از این تعداد بیش از ۹ هزار نفر بیمه شده جدید هستند.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴ هزار نفر که از گردونه کار خارج شدند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند و برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری این افراد در اولویت دریافت تسهیلات اشتغالزایی هستند.

مازندرانی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۴۳ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی و ۳۳ هزار و ۷۰۰ نفر بازنشسته تامین اجتماعی و در مجموع ۷۴۲ هزار نفر در استان از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در استان دو بیمارستان ملکی با ۴۵۰ تخت، 10 درمانگاه عمومی و تخصصی و ۱۵ مرکز درمانی در حال ساخت دارد.

رئیس کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان گفت: از ابتدای سال تاکنون 6هزار و 500 مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام گرفته و بیش از ۲۰ هزار نفر در بیمارستان های تامین اجتماعی استان بستری شدند.

وی افزود: ماهانه ۶۰ میلیارد تومان حقوق به ۲۷ هزار و ۳۸۳ بازنشسته دولت و بیش از پنج هزار مستمری بگیر این سازمان پرداخت می شود. فعالیت های فرهنگی و ورزشی از جمله خدماتی است که به بازنشستگان و خانواده آنان در استان ارائه می‌شود.

مازندرانی خاطرنشان کرد: ۴۲ هزار ۳۱۹ نفر در استان از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۹ هزار و ۹۶۵ کارآموز در ۹۳۰ رشته فنی و حرفه‌ای توسط ۱۱۱ مربی در حال گذراندن دوره های آموزشی هستند.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: در ۹ ماهه امسال ۶۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه تعاونی ها توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است و حمایت های مختلفی از جمله کمک های غیرنقدی به بی سرپرستان و بد سرپرستان، کمک به زلزله زدگان و افراد تحت پوشش کمیته امداد توسط بانک رفاه صورت گرفته است.

وی افزود: بیش از 300 هزار نفر در استان تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان هستند و از خدمات مشاوره‌ای، تجهیزاتی و تسهیلاتی این سازمان بهره مند می شوند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات استان اشتغال ناپایدار است که به دلیل وجود بسیاری از مشاغل پنهان و فصلی که متاثر از کشاورزی بودن اقتصاد استان است، می باشد.

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: بخش تعاون یکی از سه رکن اساسی اقتصاد کشور است و باید این بخش از اقتصاد را تقویت کرد.

وی با اشاره به تسهیلاتی که به استان اختصاص یافته است، تصریح کرد: باید مشاهده شود که تسهیلات پرداخت شده در استان در توسعه کشاورزی چه نقشی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: سرمایه ها در استان باید متمرکز و به سمت اشتغال تولید و توسعه هدایت شود.

دیدار اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

دیدار اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

دیدار اعضای کمیته کارگری ستاد دهه فجر با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: