مدیرکل تعاون کارگلستان:اختصاص بیش از80میلیارد تومان تسهیلات ویژه تعاونی ها

مدیرکل تعاون کارگلستان:اختصاص بیش از80میلیارد تومان تسهیلات ویژه تعاونی ها

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان گلستان گفت:بیش از 80میلیارد تومان از تسهیلات اشتغالزا در طرح اشتغال فراگیر ویژه شرکت های تعاونی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در نشست هم اندیشی اتحادیه ها و تعاونی های استان درگرگان اظهارکرد:تعاون یکی از بخش های مهم اقتصادی است و به دلیل ویژگی های خاص برنامه های دولت در سال 96و97 در خصوص اشتغال وفعال تر شدن تعاونی ها یکی از ضروریات رونق اقتصادی است.

وی بااشاره به وجودبانک توسعه تعاون به عنوان بانک تخصصی تعاونی ها، افزود:درسال گذشته85 میلیاردتومان ازمحل رونق تولید به تعاونی ها تسهیلات پرداخت شد.

مازندرانی اذعان داشت: برای توانمندسازی تعاونی ها گاهی باید با اختصاص تسهیلات و گاهی نیز با اصلاح قوانین بخش تعاون،به کمک این حوزه از اقتصاد کشوربیاییم.

وی گردش مالی پایین تعاونی های استان را یکی از ضعف های آن عنوان و تصریح کرد: هرچقدرقدرت مالی تعاونی ها رشدکند، اشتغالزایی ورشداقتصادی نیز افزایش خواهد یافت

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی به طرح های اشتغالزایی دولت درسال جدید اشاره کردوگفت: دراین طرح ها بخش تعاونی به طور ویژه دیده شده است و %20ازاین تسهیلات یعنی بیش از 80میلیاردتومان ازاین تسهیلات مختص تعاونی هاست.

وی بیان داشت تسهیلات اشتغال فراگیربا نرخ 18درصدو با 2 تا 8 درصد یارانه ارائه می شود وتسهیلات اشتغال روستایی وعشایری با نرخ سود 4 تا 8 درصد ویژه مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ده هزار نفر از طریق بانک توسعه تعاون،کشاورزی،پست بانک،صندوق کارآفرینی امیدبه متقاضیان پرداخت می شود.

مازندرانی با اشاره به اینکه تاکنون300 طرح در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت شدکه 280طرح در بخش کشاورزی است،تاکیدکرد:فعالان اقتصادی حوزه تعاون از فرصت تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.

وی افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون یکی از ابزارهای قوی در جهت حمایت از تعاونی ها در مورد تضامین بانکی است و شرکت های تعاونی از این مزیت بهره مند می شوند.

مدیر کل تعاون کارورفاه اجتماعی گلستان با اشاره به رتبه چهارم در ثبت تعاونی درکشورگفت:کاهش روند ثبت تعاونی نشان از واقعی شدن فضای اقتصادی دراین حوزه است و در واقع دیگر تعاونی رانتی ایجاد نمی شود.

وی درپایان بر نقش اتاق تعاون به عنوان مرکزی جهت ارائه مشاوره به تعاونی های استان تاکید کرد.

مدیرکل تعاون کارگلستان:اختصاص بیش از80میلیارد تومان تسهیلات ویژه تعاونی ها

مدیرکل تعاون کارگلستان:اختصاص بیش از80میلیارد تومان تسهیلات ویژه تعاونی ها

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: