مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان: متقاضیان تسهیلات اشتغال زایی به سامانه کارا مراجعه کنند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان: متقاضیان تسهیلات اشتغال زایی به سامانه کارا مراجعه کنند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی اعم از اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری به سامانه کارا مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در گفتگوی ویژه خبری سیمای مرکز استان اظهار کرد: دولت برای حل مشکل اشتغال بسته اشتغال فراگیر را طراحی کرده و سهم استان از این اشتغال ۲۰ هزار شغل در سال ۹۶ می باشد که بخشی از این مشاغل توسط فعالیت های شرکت های خصوصی تعاونی و سایر سازمانها و بخشی نیز با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت انجام خواهد شد.

وی افزود: هزار میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شده است که ۴۲۷ میلیارد از آن به استان گلستان اختصاص پیدا کرده است و این تسهیلات برای روستاییان دارای ۸ درصد یارانه می باشد.

مازندران ادامه داد: از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی نیز ۳.۸۶ درصد ویژه روستاها و شهرهای زیر ده هزار نفر استان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای مشاغل خانگی نیز ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت سه ساله به استان گلستان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی اعم از اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به آدرس www.kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: رسته های اولویت دار توسعه اشتغال استان شامل صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی، صنایع دستی، شیلات و آبزیان، گردشگری، خدمات ورزشی، فراورده های لبنی و محصولات دامی شامل گوشت زنبور و طیور می باشد.

مازندرانی تاکید کرد: با توجه به اهمیت کسب و کارهای حوزه های گردشگری، فناوری اطلاعات، صنایع تبدیلی و تکمیلی، فرهنگی و هنری، ورزش و سلامت، رسته های این حوزه ها به عنوان اولویت اول استان در زنجیره ارزش و تخصیص تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه و قانون حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری خواهد بود.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: