مدیرکل تعاون کار گلستان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت پرورش میگوی گمیشان در اشتغالزایی

مدیرکل تعاون کار گلستان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت پرورش میگوی گمیشان در اشتغالزایی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: یکی از ویژگیهای شهرستان گمیشان در بحث شیلات، میگو و گردشگری بوده که تعاونی های مرز نشین ما که در این زمینه فعال هستند می توانند طرح های خوبی ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی دیروز در جلسه شورای اداری شهرستان گمیشان اظهار کرد: مزرعه میگوی گمیشان در کشور شناخته شده و ظرفیت بزرگی است که باید به کار گرفته شود و با تشکیل تعاونی توسط فارغ التحصیلان رشته های شیلاتی می توان این ظرفیت را فعال کرد.

وی افزود: یکی از ویژگیهای شهرستان گمیشان در بحث شیلات، میگو و گردشگری بوده که تعاونی های مرز نشین ما که در این زمینه فعال هستند می توانند طرح های خوبی ارائه کنند.

مازندرانی با اشاره به توسعه روستایی و عشایری اظهار کرد: دولت در این زمینه 12 هزار میلیارد تومان را در اختیار بانک ها و دستگاه ها قرار داده است و سهم استان حدود 400میلیارد تومان تسهیلات 4 تا 6 درصدی است.

وی توسعه مشاغل خانگی را از برنامه های دیگر دولت در جهت ایجاد اشتغال برشمرد و اضافه کرد: در سال جاری برای توسعه و راه اندازی مشاغل خانگی 8 میلیاردو 600 میلیون ریال برای شهرستان گمیشان در نظر گرفته شده است و این فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار در بین خانواده ها است.

مازندرانی ارائه آموزش برای تسهیل در ایجاد اشتغال را امری مهم و ضروری دانست و خاطر نشان کرد: آموزش ها باید متناسب با ساختارها و نیازهای منطقه و فضای کسب و کار باشد تا ضمن ارائه تسهیلات در این مسیر به نتایج خوبی منجر شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان گمیشان جزو مناطق مرزی، روستایی ومحروم استان است اکثر تسهیلاتی که به این شهرستان داده می شود 4 درصدی است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به تسهیلات بخش تعاون تاکید کرد: 20 درصد تسهیلات بخش روستایی مربوط به تعاون روستایی است.

وی تصریح کرد: در بحث کارورزی اگر بنگاه های اقتصادی یکی از فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند 6 ماه حقوق اولیه کارورز توسط دولت پرداخت می شود و بعد از6 ماه دوسال حق بیمه آن راپرداخت می کند که این امر پتانسیل بسیار خوبی است که کارفرماهای ما در بخش های خصوصی باید از این فضا استفاده کنند.

مازندرانی گفت: در استان چهار هزار و 230 سهمیه در کارورزی داریم و تعداد کارورزان جذب شده در شهرستان گمیشان هنوز به میزان مطلوب نرسیده است.

وی یادآور شد: اگر ما از این سهمیه در استان استفاده نکنیم استان­های دیگر بهره­مند می­شوند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: