مدیرکل تعاون کار گلستان خبر داد: آموزش۱۷۰ مهندس گلستانی در زمینه ایمنی کار

مدیرکل تعاون کار گلستان خبر داد: آموزش۱۷۰ مهندس گلستانی در زمینه ایمنی کار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اجرای طرح پایلوت آموزش مسئولان ایمنی ساختمان در استان، گفت: ۱۷۰ نفر از مهندسان نظام مهندسی در زمینه ایمنی کار آموزش دیدند و از بیمه یارانه‌ای برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی ظهر دوشنبه در همایش «مسئولان ایمنی و کارگاه‌های ساختمانی» استان گلستان که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: حوادث ناشی از کار یکی از پرهزینه‌ترین آسیب‌های کشور به شمار می‌رود و بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان هزینه به اقتصاد کشور وارد کرده که این هزینه با بودجه عمرانی کشور برابری می‌کند.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش ایمنی کار تفاهم‌نامه پنج‌جانبه در استان گلستان منعقد شده و با این تفاهم‌نامه هماهنگی بین 5 دستگاه به وجود آمده و از اقدامات جزیره‌ای ایمنی در کار جلوگیری شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآورشد: ۱۷۰ مهندس در نظام‌مهندسی گلستان شناسایی شدند و درزمینهٔ مهارت ایمنی در کار آموزش دیدند.

مازندرانی افزود: این افراد از بیمه یارانه‌ای برخوردار هستند و ما می‌خواهیم در 3 شهرستان این دوره آموزشی مسئولان ایمنی کارگاه‌های ساختمانی برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه بیش از 8 هزار مهندس ساختمانی در گلستان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: اکثر این افراد در پروژه‌هایی مشغول به کار هستند و چنانچه این افراد ساماندهی شوند فضای شغلی برای مهندسان ایجاد می‌شود.

مازندرانی تاکید کرد: هر پروژه‌ای نیازمند ناظر ایمنی است و این افراد ناظران و بازرسان ما در آن ساختمان هستند.

وی ادامه داد: طرح آموزش مسئولان ایمنی در کار در سه شهر استان گلستان به شکل پایلوت برگزار می‌شود و امید داریم با اجرای این طرح شاهد کاهش آسیب‌های کار و رشد و توسعه استان و کاهش حوادث ناشی از کار باشیم.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: