مدیرکل تعاون کار گلستان: نرخ بیکاری در گلستان کاهش یافت.

مدیرکل تعاون کار گلستان: نرخ بیکاری در گلستان کاهش یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از کاهش نرخ مشارکت و نرخ بیکاری در تابستان امسال نسبت به فصل بهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی ظهر پنج شنبه در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: مطابق آخرین ارزیابی مرکز آمار نرخ مشارکت و بیکاری در گلستان کاهش یافته و نرخ مشارکت از ۳۹.۶ به ۳۷ درصد و نرخ بیکاری از ۱۳.۶ درصد به ۱۱.۹ درصد رسید.

وی با یادآوری اینکه میانگین نرخ بیکاری کشور ۱۱.۷ درصد است، افزود: این یک آلارم است و نشان می دهد فعالیت های انجام شده در اشتغال گلستان تاثیرگذار بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: دولت بنا دارد تا پایان امسال 971 هزار شغل در کشور ایجاد کند و سهم استان از این طرح‌ها ایجاد 19 هزار و 400 فرصت شغلی است.

وی بیان داشت: تاکنون 3 هزار و 635 فرصت شغلی در سامانه رصد به ثبت رسیده و با این حال پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد اشتغال ایجاد شده بیش از 5 هزار شغل باشد.

مازندرانی گفت:در طرح کارورزی چهار هزار و 320 شغل برای استان در نظر گرفته شده که تا هفته قبل 106 کارورز (حدود 2 درصد برنامه) در بنگاه‌های اقتصادی جذب شده‌اند.
مازندرانی خاطرنشان کرد: این حداقل سهم در نظر گرفته شده برای گلستان است و این سهم قابلیت رسیدن به ۲۵ تا ۳۰ هزار شغل را دارد.
وی با بیان اینکه طرح های گلستات در تثبیت و کاهش نرخ بیکاری در تابستان موثر بوده و امیدواریم در پاییز ادامه داشته باشد، ادامه داد: اگر عملکرد ما اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد باشد تاکنون ۳ هزار و ۶۳۵ شغل  در گلستان ایجاد و در سامانه ثبت شده است.
مازندرانی با بیان اینکه سهم گلستان از طرح کارورزی چهار هزار و ۳۲۰ شغل است و تاکنون ۱۰۶ کارورز را به کارفرماها معرفی کرده ایم، افزود: تاکنون حدود دو درصد از این طرح در گلستان اجرایی شده اما ما از استان ها پیشتاز در این حوزه نسبت به سایر استان ها هستیم.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ هزار کارورز در سامانه ثبت نام کردند، ادامه داد: در گلستان ۷۷۵ کارفرما متقاضی جذب کارورز هستند.
وی اضافه کرد: در اشتغال خانگی ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و تاکنون به ۸۱ نفر مجوز داده ام و ۹۵ طرح معرفی شده اند و همچنین ۷۱ نفر هم تسهیلات دریافت کرده اند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: