وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی: جامعه‌ای که به کارگر عزت دهد، رنگ خوشبختی را می‌بینید.

وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی: جامعه‌ای که به کارگر عزت دهد، رنگ خوشبختی را می‌بینید.

نمایشگاه عکس کارگران معدن زمستان یورت با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در برج میلاد تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر علی ربیعی در افتتاحیه نمایشگاه عکس کارگران معدن زمستان یورت گفت: جمعی که اینجا حضور داریم از چند جهت قابل تعامل است چراکه موضوع معدن زمستان یورت به تنهایی پر از انگیزه برای ماندگاری و حرف زدن است.
 وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: کار عکاسان هنرمند در معدن یورت صرفا به تصویر کشیدن ناامنی نبود و این امر تبدیل به یک نماد برای برنامه‌ریزی‌های پیشرو شد.
وی با بیان اینکه مساله عکس و پرداختن عکاس به مسایل اجتماعی بر اهمیت این نمایشگاه افزوده است، تصریح کرد: باید از تلاش‌های حوزه هنری استان گلستان ، مدیریت بحران استان گلستان، دستگاه صنعت و معدن استان گلستان  در برگزاری نمایشگاه تقدیر کرد چرا که پیوند عکس وبحران در قالب عکاسی بحران حایز اهمیت است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه معدن عامل توسعه بوده و صنعتی بودن دنیا با آن پیوند خورده است گفت: معدن موجب بهتر شدن کیفیت زندگی جهانیان شده است اما کار برای کارگران در آن کار با جان است.
وی  افزود: به صورت کلی جدال انسان و طبیعت در معادن شکل می گیرد و باید متوجه بود که هر جامعه ای که غنی و ثروتمند می‌شود در پشت آن افرادی قرار دارد که با جان خود زندگی می کند.
وی ادامه داد: وقتی در پایان سال مزد تعیین می‌شود عده‌ای از قیمت تمام شده مزد و هزینه‌های تولید سخن می‌گویند اما باید توجه داشت همین کارگری که بر سر تعیین مزدش کشمکش است نقش بزرگی در حیات اجتماعی جوامع دارد.
دکتر ربیعی تاکید کرد: اگر کارگر در جامعه عزت یابد آن جامعه رنگ خوشبختی را می‌بیند. باید توجه داشت که اگر از ریه‌های کارگرانی که به مدت طولانی در معادن کار می‌کنند عکس بگیریم متوجه می‌شویم که توده‌های ذغال در ریه‌های آنها وجود دارد اما در پشت آن دست‌های خشن و چهره‌های در هم رفته ناشی از کار در معدن، قلبی مهربان و روح لطیف قرار دارد .
دکتر ربیعی در ادامه با بیان اینکه عکاسی تنها صحنه نگاری نیست افزود: عکاسی عمق مسایل سیاسی و اجتماعی را به تصویر می‌کشد.گاهی وقت ها چهار عکس از چهار صحنه متفاوت تاریخ تحول اجتماعی را نشان می دهد.
او با بیان اینکه این وارتخانه از عکاسی رنج و از عکاسی مسوولانه حمایت می کند تصریح کرد: عکسی که  از من در هنگام حضور در معدن و در جمع کارگران  از معدن یورت منتشر شد  را به عنوان سند مسوولیت و پاسخگویی در محل کارم نصب کرده ام. تا هر وزیری که از این به بعد به این وزارتخانه بیاید بداند به چنین نگاهی به عمق مسایل اجتماعی وجود داشته است.

بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: