دکتر ربیعی: امسال بیکاری در گلستان هشت دهم درصد کاهش می یابد.

وزیر تعاون کاروزیر تعاون کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گلستان به نقل از ایرنا، علی ربیعی که وزیر معین گلستان در حوزه اقتصاد مقاومتی است، عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت که سعی داریم با طرح های ویژه میزان کاهش بیکاری را به یک درصد نیز برسانیم.
وی یادآور شد: استان گلستان در هدف گذاری طرح های اقتصاد مقاومتی جزو استان های خوب کشور است و در قالب شاخص ها پیشرفت خوبی داشته است.

دکتر ربیعی عنوان کرد: دو طرح مهم در گلستان در دستور کار قرار دارد که شامل اجرایی شدن مساله گردشگری آشوراده و زهکشی اراضی استان است.

وی ادامه داد: مشکلات طرح گردشگری جزیره آشوراده تا حدود زیادی مشکلات حل شده است و بزودی با حفظ محیط زیست این منطقه ،طرح گردشگری آن اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بحث زهکشی اراضی استان گلستان نیز اقدامات خوبی انجام شده که در توسعه اشتغالزایی و ایجاد اشتغال موثر است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: از سوی دیگر طرح های اشتغالزایی خوبی در استان آغاز کرده ایم که تنها در بخش ای سی تی با سرمایه گذاری 2هزار و 300میلیارد ریالی که وارد گلستان می شود ،طی مدت 1.5 سال حدود 6 هزار شغل ایجاد می شود و برای دو تا سه حوزه دیگر هم طرح های اشتغالزایی پیش بینی شده است.

ربیعی در خصوص تسهیلات برای رونق تولید و رفع موانع آن نیز اظهار داشت: در گذشته بانکها تسهیلات را جهت پوشش وام های قبلی پرداخت می کردند اما در دولت یازدهم تسهیلات خوبی ارائه و جهت گیری گذشته اصلاح شده است.

وی در مورد نرخ وام ها نیز گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات نیازمند پایین آمدن متغیرهای دیگر است و با بخشنامه نمی توان آن را کم کرد، اما سعی می شود که در سال جاری وام ها با نرخ سود کمتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شناسایی مشاغل خرد، کوچک و متوسط در گلستان نیز افزود: در این استان زمینه های توسعه اشتغال در آبزی پروری در حوزه میگو و ماهی، گردشگری، کشت گلخانه ای، خدمات مولد، حمل و نقل و صنعت بسته بندی وجود دارد که بسته های خاصی در این راستا تهیه شده است.

ربیعی به صنعت پنبه در این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه گلستان از دیرباز مهد کشت پنبه کشور و این کشت در صنعت پوشاک، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نقش مهمی دارد، صنعت پوشاک را در این استان فعال خواهیم کرد.

وزیر نعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعداز ظهر شنبه به گلستان سفر کرده است همچنین در حاشیه افتتاح اینترنت پرسرعت روستایی استان نشستی با روستاییان و تعدادی از خانواده های شهدای روستای محمد آباد گرگان برگزار کرد، این روستا 21 شهید دارد.

استان مرزی و شمالی گلستان افزون بر یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف هستند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: