نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت

 شهریاری از پاسخ های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قانع شد/ ربیعی مطرح کرد: ایجاد پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان گامی موثر در رفع همپوشانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی در خصوص یکسان سازی دفترچه های بیمه درمانی و رفع تبعیض در هزینه بیمه شدگان تامین اجتماعی قانع شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی شهریاری در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح سوال خود از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پاسخ های وزیر قانع شد.
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه یادآور شد: نماینده سوال کننده  از پاسخ های وزیر تعاونریا، کار و رفاه اجتماعی قانع شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هردو سوال نماینده زاهدان ارزشمند و مهم بود، گفت: بر اساس اظهارات وزیر مشخص است پیشرفت هایی در این زمینه حاصل شده، اما طی زمانبندی مشخص یعنی سه ماه آینده مشکلات باید رفع شود. 

علی ربیعی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 25 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال حسینعلی شهریاری، گفت: در سال 1395 به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بودجه سال 95 رفع همپوشانی به صورت قانونی پیش بینی شد و محل قانونی برای اجرای آن ایجاد شد.

وی بیان کرد: آئین نامه های اجرایی آن پس از 3 ماه به وزارتخانه ابلاغ گردید اما در پایان سال 95 بنابر تصویب مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه با توجه به انتقال سازمان بیمه سلامت مسئولیت در این حوزه از وظایف این وزارتخانه حذف گردید.

وی با بیان اینکه با توجه به مسئولیت مشترک با سازمان های بیمه گر متعدد اقدامات قابل توجهی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه صورت گرفت، اظهار کرد: زیرساخت های مناسبی برای رفع همپوشانی پدید آمد.

ربیعی افزود: زیرساخت های لازم برای اجرای دستورالعمل رفع همپوشانی بیمه ای، حذف دفترچه های مازاد افراد براساس تفاهم نامه ها دنبال می شود و ابلاغ شده است؛ در چند استان به صورت پایلوت اجرا شد.

وی با بیان اینکه پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان بستر مناسبی برای رفع این مشکل ایجاد کرده است، اضافه کرد: در حال حاضر این پایگاه مورد استفاده بیمه سلامت قرار می گیرد.

 کارکنان دولت 8 درصد، سایر اقشار 2 درصد، روستاییان 62 درصد همپوشانی بیمه ای دارند


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تاکید کرد: اگرچه میزان همپوشانی زیاد است اما اتلاف منابع در این زمینه در حوزه های خاصی مانند بیماران خاص اتفاق می افتد، افراد با سوءاستفاده گری این پدیده را ایجاد کرده اند؛ استفاده از پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان امکان سوءاستفاده از همپوشانی را حذف کرده است.

وی گفت: براساس آمار کارکنان دولت 8 درصد، سایر اقشار 2 درصد، روستاییان 62 درصد همپوشانی دارند، با توجه به اینکه روستاییان سطح اول خدمات درمانی را در روستاها دریافت می کنند و سطح دوم را از خدمات اجتماعی می گیرند آمار در این زمینه در روستاها بالا است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تفاهم نامه پرداخت 10 درصد فرانشیز از سوی تامین اجتماعی را بر اساس این مصوبه به وزارت بهداشت و درمان ارسال کردیم که براساس این تفاهم نامه، 10 درصد فرانشیز تامین اجتماعی متقبل شود البته قرار شد مصوبه مرحله به مرحله اجرایی شود و در گام اول از مستمری بگیران شروع شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طی 3 ماه آینده رفع بی عدالتی ها در پرداخت فرانشیز و رفع همپوشانی بیمه ها را به سرانجام می رسانیم.
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.