نام کاربری: رمز عبور:
ورود / عضویت
- +

کرسی دانشجویی "توسعه فرهنگ کسب و کار تعاونی"  برگزار شد

کرسی دانشجویی "توسعه فرهنگ کسب و کار تعاونی" با حضور دانشجویان دانشگاههای گرگان در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سیدزمان حسینی، رییس اداره تشکیل تعاونی های استان در این نشست ضمن تشریح فرایند تشکیل و راه اندازی شرکتهای تعاونی برای دانشجویان، فرصتها و تهدیدهای ناشی از انتخاب موضوع و نوع فعالیت در تعاونی ها را نیز بر اساس تجربیات تعاونی های موفق استان مورد نقد و بررسی قرار داد.

وی با تاکید بر رعایت اصول تعاون در جهت پیشرفت یک شرکت تعاونی، گفت: پیشرفت و توسعه یک شرکت تعاونی منوط به استفاده از توان فکری و عملیاتی کلیه اعضای شرکت خواهد بود. برای موفقیت تعاونی تشکیل یک اتاق فکر از اولویتهای کار محسوب می شود. همچنین برگزاری به موقع و منظم مجمع عمومی و شفافیت عملکرد تعاونی می تواند راه را روشن تر کند.

رییس اداره تشکیل تعاونی های گلستان در ادامه بیان کرد: زمانی که جامعه به دلایل متعددی دستخوش تغییرات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای شده است و به تبع آن مشکلات و آسیب های اجتماعی بیشماری عرصه اجتماعی را درگیر کرده، بهترین راه کمک به حل این معضل ثبت و تشکیل تعاونی است و از این رو ضرورت دارد سیاست گذاران بخش تعاون با توجه به اصل مسئولیت پذیری و کمک به جامعه که از اصول ذاتی تعاونی ها به حساب می آید به این موضوع توجه جدی کنند و نقش آفرینی اجتماعی تعاونی ها را در راستای کمک به رفع خلاء های اجتماعی و اقتصادی توسعه پایدار جامعه ترسیم کنند.

در ادامه نشست، مصیب جلالی، مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان گلستان با اشاره به نقش تعاون در رونق تولید در کشور، گفت: امیدواریم فارغ التحصیلان دانشگاهی با همفکری و مشارکت جمعی نسبت به انجام فعالیت های تعاونی اقدام کنند. در همین راستا بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون در جهت تسهیل فرایند تشکیل تعاونی آماده ارائه خدمات ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است. پیشنهاد می کنم دانشجویانی که علاقه مند به تشکیل تعاونی هستند حتما با مراجعه به بنیاد و مشورت از کارشناسان ما اقدام به تشکیل تعاونی کنند.

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.